Partizan – Radnik 2:1 (0:1)
Janković 53', Đurđević 78'(pen) – Arsenijević 18'

Partizan: Kljajić, Vulićević, 23 Ostojić, Milenković, Miletić, Everton, Kosović, Janković (Đuričković od 90'), Leonardo, Đurđević (Jovanović od 90'), Tavamba (Ilić od 70').

Radnik: Čančarević, Milovanović, Žakula (Adamović od 57'), Fransis, Radović, Gojković, Pejčić (Đorić od 45'), Trifunović (Zlatanović od 80'), Arsenijević, Milinković, Žarković.

Fudbaleri Partizana su u 29. kolu Super lige savladali Radnik iz Subotice sa 2:1. Kao i pre tri dana u Kupu protiv Voždovca, crno-beli su odigrali prvo poluvreme za zaborav, gubili sa 1:0, da bi nešto boljom igrom u nastavku, došli do preokreta.

Radnik je meč završio sa devet igrača na terenu, pošto su druge žute kartone, odnosno isključenja, u periodu od 76. do 79. minuta, dobili Fransis i Gojković.

Predigra u Humskoj, koja se dogodila ispred stadionu, gde su se navodno sukobile pristalice Partizana i Crvene zvezde, kao da je uticala na igrače crno-belih. Partizan je delovao nezainteresovano i usporeno, što su gosti iz Surdulice iskoristili i prvo veće uzbuđenje pretvorili u svoje vođstvo.

U 18. minutu, pomoćnik Zdravković je propustio da signalizira ofsajd, u nastavku akcije lopta je došlo do Arsenijević, koji nije bio u nedozvoljnoj poziciji, ali jeste ostao sam pred Kljajićem i rutinski je plasirao loptu u mrežu.

Crno-beli su se malo trgli, ali je to bilo daleko od igre kakvu njihovi navijači priželjkuju. Pokušavali su Đurđević i Leonardo po dva puta, ali su ili bili neprecizni, ili su šutirali pravo u golmana Čančarevića.

Mnogo odlučnije domaćin je ušao u drugo poluvreme i izjednačenje je stiglo već u 53. minutu. Posle duge akcije, Miletić je centrirao sa leve strane, Janković uhvatio volej i šutirao neodbranjivo za 1:1.

Samo tri minuta kasnije mogli su crno-beli do potpunog preokreta. Kosović je želeo da centrira, jedan igrač Radnika ga je izblokirao, lopta je pogodila stativu, prošetala se po gol liniji i otišla u polje.

Janković je u 66. minutu odlično šutirao iz slobodnog udarca sa 25 metara, ali je Čančarević iz drugog pokušaja uspeo da primiri loptu.

Crno-beli su oštećeni u 75. minutu, kada je, ponovo pomoćni sudija Zdravković pogrešno procenio situaciju i prekinuo napad Partizana, iako je ispred Đurđevića bio jedan igrač Radnika, ali ubrzo je došlo do raspleta.

U 76. minutu Fransis je dobio drugi žuti karton, a minut kasnije Milovanović je sa dve ruke oborio Ostojića u kaznenom prostoru Radnika i sudija Obradović je pokazao na belu tačku. Siguran sa 11 metara bio je Đurđević, Partizan je preokrenuo, a Surduličani ostali sa devet igrača, pošto je Gojković zbog prigovora dobio drugi žuti karon.

Do kraja utakmice, Partizan je mogao da dođe i do ubedljivijeg vođstva, ali je Đurđević dva puta bio sebičan, a u 88. minutu Everton je izašao sam pred Čančarevića i šutirao pravo u njega.