Zimonjić i Troicki odveli Srbiju u polufinale Dejvis kupa

Nenad Zimonjić i Viktor Troicki su doneli Srbiji treći, odlučujući poen u četvrtfinalu Dejvis kupa protiv Španije. Srpski dubl je posle više od tri sata igre savladao Pabla Karenja Bustu i Marka Lopeza sa 3:2, po setovima 4:6, 7:6, 6:0, 4:6, 6:2.

Srbija će u polufinalu Dejvis kupa igrati protiv Francuske, koja je posle drugog dana četvrtfinalnog duela povela protiv Velike Britanije sa 3:0.

Španci su u meč ušli kao blagi favoriti, a bila je primetna i nervoza kod selektora/igrača našeg tima, Nenada Zimonjića. On je u trećem gemu prvog seta napravio dve duple greške i praktično prepustio brejk Špancima. Tu prednost rival je uspeo da zadrži do kraja seta, iako su Troicki i Zimonjić u osmom i desetom gemu imali tri brejk šanse.

Podigli su Troicki, a pre svega Zimonjić, nivo igre u drugom setu i uhvatili priključak. Ipak, ponovo su Lopez i Busta prvi stigli do brejka, poveli sa 4:3, ali je odgovor stigao ekspresno. Prvi brejk srpski dubl je napravio na servis Marka Lopeza, izjednačio na 4:4, a ubrzo je drugi set otišao u taj-rejk, u kojem je Troicki dodao gas za izjednačenje u setovima.

U trećem setu na terenu "Pionira" postojao je samo srpski par. Bez izgubljeno gema Troicki i Zimonjić su došli do 2:1 u setovima, ali se ni Španci nisu predavali.

Jedan brejk u četvrtom setu bio dovoljan španskom dublu da stekne prednost i izbori se za pet set.

Odlučujući set je počeo brejkom našeg tima, koji je odmah potvrđen. Ubrzo su Zimonjić i Troicki još jednom oduzeli servis protivnicima, poveli sa 4:1 i takvu prednost nisu ispuštali do kraja meča.