Bio jednom jedan derbi, Bavarci deklasirali \'\'milionere\'\’ [VIDEO]

Bajern – Dortmund  4:1 (2:1)
Riberi 4', Levandovski 10', 68'(p), Roben 49' – Gerero 20'

Nekada su dueli Bajerna i Borusije iz Dortmunda bili neizvensi do poslednjeg sudijskog zvižduka, danas, Bavarci su dominantni i u odnosu na ''milionere'', a to su potvrdili u 90 minuta derbija 28. kola Bundeslige.

Posle samo četiri minuta domaći tim je poveo. Lam je prošao po desnoj strani, ubacio u sredinu, a Frank Riberi iz prve zatresao mrežu iza leđa iznenađenog Burkija. U 10. minutu bilo je već 2:0, a strelac je bio Robert Levandovski koji je majstorski izveo slobodan udarac.

Dortmund je smanjio golom Gerera u 20. minutu, i činilo se da ćemo u nastavku gledati neizvestan meč, mada je Levandovski propustio lepu priliku u finišu poluvremena.

Priča je bila završena u 49. minutu kada je Roben, kako to on obično čini, sa desne strane ušao u sredinu, i onda poslao teledirigovan udarac u sam desni ugao Burkijevog gola za 3:1. Konačan rezultat postavio je ponovo poljski as, Levandovski, ovog puta iz penala koji je prethodno skrivio golman Dortmunda.