Klivlend neverovatnim greškama uspeo da prokocka 26 poena u poslednjoj četvrtini [VIDEO]

Atlanta – Klivlend 126:125 (21:38, 25:27, 21:28, 44:18, 15:14)

Košarkaši Atlante savladali su Klivlend drugi put u poslednja tri dana, ali o večerašnjoj utakmici će se još dugo pričati.
Priča počinje od kraja treće i početka četvrte četvrtine u koju su šampioni ušli sa 26 poena prednosti, a na semaforu je stajalo 93:67. I uspeli su da je prokockaju.

Igra Klivlenda potpuno se raspala u poslednjih 12 minuta, igrači Kavsa pravili su greške koje ne priliče ni nekom amaterskom timu, a Atlanta je sve to maestralno iskoristila i u dodatnih pet minuta stigla do treće pobede nad Klivlendom ove sezone.

Hoksi su u poslednjoj četvrtini postigli 44, a primili samo 18 poena, na tri i po minuta do kraja imali su 14 poena minusa (107:93), ali su serijom od 9:0 u naredna dva minuta prišli na 107:102. Na minut i sedam sekundi pre kraja Irving je pogodio za 109:102, ali je Muskala odgovorio trojkom 52 sekunde pre kraja za 109:105.

Isti rezultat bio je 18 sekundi pre kraja kada je LeBron Džejms trebalo da ubaci loptu iz auta, ali nije uspeo to da učini za pet sekundi, a nije stigao ni da zatraži tajm-aut. Tim Hardavej jr. je pogodio samo jedno slobodno bacanje 13 sekundi pre kraja, a kada je tri sekunde kasnije Irving ubacio oba slobodna bacanja na semaforu je stajalo 111:106 za Klivlend.

Verovatno nije bilo navijača u hali koji je verovao u preokret, ali tako nisu mislili igrači Atlante, pogotovo Milsap koji je pogodio sva tri slobodna bacanja nakon bespotrebnog faula Džejmsa. Uspeli su Kavsi da izgube loptu u poslednje 4 sekunde, tačnije dosuđena je mrtva lopta, za nju su se borili Irving i Bejzmor, a nakon što se požrtvovani Muskala bacio za njom stigla je do Milsapa koji je iz ugla uz zvuk sirene pogodio za produžetak.

Ako ste mislili da su Kavsi potrošili sve gluposti u regularnom toku, prevarili ste se, iako je Klivlend poveo 116:111. Serijom 7:0 Atlanta je povela prvi put na utakmici nakon trojke Milsapa (118:116). Uzvratio je Korver na isti način već u sledećem napadu pa je Klivlend ponovo poveo, a do kraja je ostalo još tačno minut.

Kevin Lav je pogodio samo jedno slobodno bacanje za 120:118, ali je Muskala novom trojkom 35 sekundi pre kraja produžetka vratio prednost na stranu Atlante (121:120). Lav je iz auta bacio loptu pravo u ruke Bejzmoru, koji je umalo napravio korake, ali je nekako uspeo da je ubaci u koš.

Atlanta je u tom trenutku vodila 123:120, a Irving je, umesto da pokuša za tri poena, krenuo na ulaz i napravio faul u napadu. Hoksi su promašili napad, ali je nakon ofanzivnog skoka lopta stigla do Hardaveja, koji je pogodio samo jedno slobodno bacanje. Irving ponovo nije želeo da šutira za tri, već se prošetao do koša i položio za 124:122, a sve je bilo rešeno tri sekunde pre kraja slobdnim bacanjima Hardaveja juniora.

A da Irving u potpunosti bude žrtva vica pobrinuo se on sam tako što je sa pola terena pogodio trojku uz zvuk sirene koja je označila početak slavlja igrača i navijača.

Kajri Irving je postigao 45 poena, LeBron je ostvario još jedan tripl-dabl sa 32 poena, 16 skokova i 10 asistencija. Kod Atlante Milsao je postigao 22, Hardavej 21, a Hauard 19 poena.