Denver nije sinoć ispao iz plej-ofa

Denver je porazom u Koloradu od Oklahome izgubio sve šanse da se nađe u plej-ofu Zapadne konferencije.

Bez obzira na izgubljeno mesto u doigravanju, Nikola Jokić će ovu sezonu pamtiti po dobrom. Iskristalisao se u vođu tima i postao jedan od najatraktivnijih igrača u NBA ligi, koga su mediji u SAD pratili na svakom koraku.

Ipak, na početku sezone nije bilo sve tako ružičasto za srpskog asa. Jokić nije imao preveliku minutažu. Na prve 33 utakmice na kojima je igrao, Denver je ostvario loš skor od 13 pobeda i 20 poraza, a momak iz Sombora je igrao za njega skromnih 24 minuta po meču. Kada se nametnuo kao lider tima, kola Denvera su krenula uzbrdo. Jokić je na narednih 38 utakmica na parketu provodio oko 31 minuta u proseku, a Nagitsi su imali skor 22:16.

Reprezentativac Srbije tokom sezone 2016/2017 prosečno beleži 16,7 poena, 9,8 skokova i 4,9 asistencija po meču. Kako je takmičarska godina odmicala brojke u kolonama nekadašnjeg košarkaša Mege su rapidno rasle.

Da je trener ekipe iz Kolorada Majk Meloun imao sluha na startu sezone, možda bi danas pisali o tome kako Denver očekuje duel sa sinoćnjim protivnikom u prvom kolu plej-ofa i kako će Jokić vratiti milo za drago Raselu Vestbruku ili možda pak Džejmsu Hardenu. Sada nam ostaje da nagađamo, ali sve to ide u rok službe mladih košarkaša koji iz Evrope pokušavaju da se nametnu u NBA ligi.