KRAJ: Crvena zvezda – Cedevita 81:66

0
60

Košarkaši Crvene zvezde i Cedevite igraju prvu utakmicu finalne serije ABA lige.

Crveno-beli nisu imali mnogo vremena za pripremu utakmice, pošto su u petak odigrali poslednji meč u Evroligi. Uz to, Dejan Radonjić ne može da računa na prvog plejmejkera, Stefana Jovića zbog hroničnih problema sa leđima.

Ni Zagrepčani neće biti u kompletnom sastavu. Povređeni su Marko Arapović i Rajan Boutrajt, koji je sa ekipom u Beogradu, ali neće nastupiti, a nedostajaće i prvi trener Veljko Mršić, koji je suspendovan na dve utakmice.

Pratite uživo dešavanja u dvorani "Aleksandar Nikolić."

Počela je utakmica u dobro popunjenom beogradskom hramu košarke. Crvena zvezda počinje sa petorkom Dženkins, Lazić, Dangubić, Mitrović, Kuzmić. Za goste iz Zagreba počeli su Katić, Babić, Džejms, Žganec i Bilan.

Prve poene na utakmici postiže Miro Bilan.

3. minut – 0:8 Posle nešto više od dva minuta igre Dejan Radonjić mora da traži tajm-aut. Njegovi izabranici još nisu postigli koš, Cedevita vodi sa 8:0, Bilan je već ima šest poena.

Prve poene za Crvenu zvezdu postiže Nemanja Dangubić sa linije slobodnih bacanja, posle nesportskog faula Luke Babića.

5. minut – 4:12 Skoro četiri minuta trebalo je crveno-belima da postignu koš iz igre, strelac je Gudurić, ali odgovara Bilan na drugoj strani.

6. minut – 4:14 Dvocifrena prednost Cedevite, Bilan je već postigao 10 poena, Zvezda bez rešenja u napadu.

7. minut – 5:19 Nastavlja Cedevita da povećava prednost. Babić postiže koš, uz loš faul Gudurića i koristi dodatno slobodno bacanje.

8. minut – 8:19 Zvezda za sada pogađa praktično samo sa linije slobodnih bacanja. Bjelica je dva puta bio precizan, a Simonović jednom za minus 11. Poceko je tražio tajm-aut. Marko Tomas je pogodio jedno slobodno bacanje, a posle novog neuspešnog napada Zvezde i trojku za plus 15 – 8:23.

10. minut – 14:26 – Bjelica je postigao koš, uz faul, iskoristio dodatno slobodno bacanje, ali je Tomas na drugoj strani pogodio drugu trojku. Uzvraća Dženkins trojkom. Potom je Simonović fauliran prilikom šuta za tri poena, koristi dva slobodna bacanja za 16:26.

Kraj prve četvrtine – 16:27 – Slabo napadačko izdanje crveno-belih, a ni odbrana ništa bolje ne funkcioniše, o čemu svedoči broj primljenih poena.

12. minut – 20:29 Bjelica i Volters vraćaju Zvezdu na jednocifren zaostatak. Budi se i publika u "Pioniru".

13. minut – 23:29 Pojačala je Zvezda u odbrani, a Bjelica prednjači u napadu. Postigao je već devet poena a Zvezda je napravila mini seriju od 6:0.

14, minut – 26:29 Trojka Gudurića, samo tri poena razlike za Cedevitu, koja je u drugom periodu postigao dva poena.

15. minut – 31:30 Prvo vođstvo Zvezdi donosi Dženkins svojom drugom trojkom. Sada već ozbiljna serija crveno-belih 15:1. Pronašla je ekipa Dejana Radonjića ritam u napadu, poentira i Kuzmić za 33:30.

17. minut – 40:33 Uloge su se potpuno promenile. Kuzmić je vezao šest poena, pa koš Dženkinsa, a na drugoj strani Zagrepčani poentiraju samo sa linije slobodnih bacanja. Treća lična greška Gudurića. I Volters pogađa trojku za plus 7.

19. minut – 45:40 – Volters je bio precizan sa linije penala, a posle dobre odbrane crveno-belih Dženkins pogađa svoju treću trojku. Odgovara Krušlin trojkom.

20. minut – 45:42 Posle nekoliko dobrih poteza, Volters pravi nesportski faul. Tomas pogađa oba slobodna bacanja, a potom Katić promašuje.

20. minut – 45:44 Volters nije uspeo da prenese loptu za osam sekundi, Kuzmić pravi faul na Bilanu, koji koristi oba slobodna bacanja.

Kraj druge četvrtine – 45:44. Posle očajne prve četvrtine i minusa od 15 poena, Zvezda se vratila u drugom periodu i preokrenula rezultat. Vodili su u jednom trenutku crveno-beli sa osam poena razlike, ali su u završnici svojim greškama (pre svih Volters), omogućili Cediviti da napravi seriju od 7:0.

Počelo je drugo poluvreme. Pogađaju Mitrović i Volters za 49:44.

23. minut – 52:44 Sjajan početak drugog poluvremena za crveno-bele. Cedevita dva i po minuta bez koša, Dženkins pogađa svoju četvrtu trojku.

24. minut – 54:47 Džejms je pogodio trojku za Cedevitu, a Dženkins asistira Kuzmiću.

26. minut – 60:47 Evo Zvezde na dvocifrenom vođstvu. Dženkins je pogodio za dva, a zatim posle dobre timske odbrane, asistirao Kuzmiću koji postiže svoj deseti poen, a odmah zatim i dvanaesti posle promašaja Tomasa i asistencije Voltersa. Poceko je primoran da traži tajm-aut.

28. minut – 62:50 Krušlin pogađa trojku, tek šesti poen Cedevite za skoro osam minuta igre u trećoj deonici. Na drugoj strani pogađa Bjelica posle ofanzivnog skoka.

30. minut – 66:52 Zakucavanje Lazića i ovacije skoro šest hiljada gledalaca u Pioniru. Na drugoj strani, Begić pravi korake, a to kažnjava Bjelica, njegov 13. poen.

Kraj treće četvrtine 66:54 – Zvezda je dominirala u ovom periodu koji je rešila u svoju korist sa 21:10.

32. minut – 66:59 – Poslednja deonica počela je poenima Tomasa sa linije slobodnih bacanja. Zvezda nije iskoristila dva napada, a Tomas svojom trećom trojkom vraća goste na jednocifreni minus.

35. minut – 74:59- Volters postiže koš uz faul, koristi dodatno slobodno bacanje i odbija napad gostiju. Bjelica pravi četvrtu ličnu grešku i ustupa mesto Kuzmiću. Posle nekoliko neuspešnih napada na obe strane Gudurić postiže trojku za plus 13. Katić gubi loptu, a Dženkins u kontranapadu postiže koš uz faul, imaće i dodatno slobodno bacanje posle tajm-auta Cedevite.

36. minut – 77:62 – Gudurić poentira posle još jedne izgubljene lopte gostiju, a na drugoj strani Džejms pogađa trojku i prekida seriju Zvezde od 11:0.

37. minut – 79:62 – Kuzmić zakucava za plus 17. Tri minuta je ostalo do kraja, a pobednik se već zna.

81:66 Kraj utakmice. Crvena zvezda je posle loše prve četvrtine, pregazila Cedevitu i povela sa 1:0 u finalnoj seriji. Petorica igrača crveno-belih su imala dvocifren učinak. Prednjačio je Dženkins sa 20 poena, po 14 su postigli Kuzmić i Volters, Bjelica poen manje, a Gudurić 10. U Cediviti je najefikasniji bio Tomas sa 14 poena, Džejms i Bilan su postigli po 12.

Druga utakmica finalne serije se igra sutra u 18.30 časova u Pioniru.