Zvezdina mašina ponovo pregazila Cedevitu, još pobeda i titula [VIDEO]

Crvena Zvezda – Cedevita 84:73 (29:18, 28:16, 15:16, 12:23)

Crvena Zvezda je na korak od odbrane titule u regionalnom košarkaškom takmičenju pošto je bez ikakvih problema dobila i drugi meč finalne serije plej-ofa.

Sledi treća i eventualno četvrta utakmica u Zagrebu, ali ako je suditi po prikazanom u ova dva dana, teško je poverovati u povratak finalne serije u Beograd. Domaći su bili bez Jovića, a gosti bez Arapovića i kažnjenog trenera Mršića.

Za razliku od jučerašnje utakmice, Zvezda je od početka stegla odbranu i nije dozvoljavala igru dva na dva Bilanu i Botrajtu, koji se, i pored povrede, pojavio u startnoj petorci. Iz agresivne odbrane, domaći su dolazli do lakih poena u kontranapadima, a Cedevita nije imala ni rešenje za ofanzivni skok Crvene Zvezde, i to spoljnih igrača, Lazića, Dženkinsa i Dangubića. Posle 5:0, 9:4 i 14:7, branilac titule dolazi i do 19:11 u osmom minutu.

Ovaj period obeležile su i ukradene lopte crveno- belih, kao i serija pogodaka Dangubića koji je ubacio dve trojke i dvojku u tri napada. Cedevita je, kakav takav, priključak držala zahvaljujući pogocima za tri poena i to u poslednjim sekundama napada, iz dosta teških pozicija, pa su tako pogađali Botrajt, Šurna i nešto kasnije Babić. Trojkom Gudurića sa preko devet metara, na isteku četvrtine, Zvezda je prvu deonicu rešila u svoju korist sa 11 poena razlike.

Pomoćni trener Cedevite, Đanmarko Poceko, pokušao je da razdrma svoje košarkaše neprestanim skakanjem uz aut liniju i aktivnim učestvovanjem u svakoj akciji, ali su Zagrepčani katastrofalno šutirali za dva poena, a i organizacija napada bila je slaba, pa su svaki poen morali da "izmisle", što protiv raspoložene Zvezde, ne može dugo da traje.

U drugih deset minuta razgoropadio se Mitrović. Kapiten Zvezde je u tri uzastopna napada postigao dve trojke i jednu dvojku, pa se Cedeviti osvetila namera da dozvoljavaju šut igračima koje, u toku sezone, šut baš i nije služio, mislimo na Dangubića i Mitrovića. Posle druge Mitrovićeve trojke bilo je 36:23, igrao se 14. minut. Prosto je neverovatno kako je Cedevita, pored ofanzivno nezaustavljivog domaćina, uspevala da održava razliku na desetak poena minusa. Za to su najviše zaslužna bila slobodna bacanja koja su gosti odlično izvodili i jedino na taj način stizali do poena.

Na nesreću gostiju, usledio je rafal novog Zvezdinog košarkaša, bio je to Dženkins. Njegovim vezanim koševima, priključili su se Gudurić i Lazić, i prednost postaje +20, 51:31. Uz nekoliko izgubljenih lopti hrvatskog prvaka, sve je začinio Gudurić još jednom neverovatnom trojkom uz zvuk sirene, za 57:34 na poluvremenu.

Tri igrača ubacila su već dvocifren broj poena u Zvezdi, Dangubić 11, a Mitrović i Džekins po 10. Kod Cedevite samo je Bilan imao pristojnih osam. Obe ekipe su dobro šutirale za tri, oko 50%, ali je Zvezda ubacila čak sedam šuteva.

Botrajt je otvorio drugo poluvreme sa šest svojih poena i najavio bolje izdanje i pored problema sa zadnjom ložom. Domaći su nešto slabije pogađali u nastavku, ali je prednost bila ogromna da bi je Cedevita sustigla. Gosti su pokušavali sa brzim šutevima, ali to nije uvek bila najpametnija odluka.

U 26. minutu, u jednom kontranapadu, ponovo se povredio Botrajt, uhvatio se za ložu desne noge i sa bolnom grimasom napustio teren. Čini se da je za fenomenalnog šutera ovo kraj sezone u ABA ligi. Možda su Zagrepčani pogrešili kada su ga uvrstili u sastav za večerašnji meč. Neefikasnu treću četvrtinu dobili su gosti sa poenom razlike.

Opuštanje domaćih košarkaša na početku poslednje deonice skupo ih je koštalo. Cedevita je napravila seriju od 11:1 i šest i po minuta pre kraja, došla na -12, 73:61. Ipak, pri tom rezultatu, gosti su propustili da realizuju dva napada, i čini se da je tada u nepovrat otišla i ona tanka nada u preokret. Nejt Volters je pogodio trojku na tri i po minuta pre kraja i stavio tačku na svaku neizvesnost, a sve to je nadogradio Kuzmić zakucavanjem. Na kraju bilo je "samo" 11 poena viška za Zvezdu, jer da nije bilo opuštanja u poslednjoj četvrtini, razlika bi bila drastično veća.

Kod Crvene Zvezde najefikasniji je bio Dženkins sa 16 poena, ali i sa 6 skokova i 4 asistencije. Volters je ubacio 14 uz 5 uspešnih dodavanja. Dangubić je dodao 12, a Gudurić i Mitrović po 10 poena.
Goste su predvodili Bilan sa 12, Džejms sa 11, te Šurna i malerozni Boutrajt sa po 10 koševa.