Lajović poražen na startu kvalifikacija u Monte Karlu

Dušan Lajović – Sergej Stakovski 1:2 (6:7(0), 6:3, 3:6)

Srpski teniser, Dušan Lajović, neće igrati u glavnom žrebu turnira u Monte Karlu.

Lajović je u kvalifikacijama bio postavljen za 10. nosioca, ali je poklekao već na prvoj prepreci pošto je poražen od Sergeja Stakovskog rezultatom 2:1, po setovima 7:6, 3:6, 6:3.

Meč je trajao dva sata, od toga prvi set 48 minuta, a zanimljivo je da je u ovom delu igre viđena samo jedna brejk lopta koju nije iskoristio Ukrajinac u četvrtom gemu. Pobednika prvog seta odlučio je taj-brejk u kojem Lajović nije osvojio ni poen.

To ga nije izbacilo iz takta, odgovorio je na pravi način, brejkom u četvrtom gemu drugog seta i tu prednost je zadržao do kraja ovog dela igre, ali je u odlučujućem setu Stakovski bio taj koji je prvi došao do prednosti brejka.

Dogodilo se to u osmom gemu, 109. igrač sveta je poveo sa 5:3 nakon čega je Lajović spasao dve meč lopte i došao do jedne brejk prilike, ali je rival sa tri uzastopna poena priveo meč kraju u svoju korist.