Crvena zvezda – Partizan 1:3 (0:1)
Boaći 48' – Leonardo 21', 80', Tavamba 68'

Crvena zvezda: Manojlović – Petković, Ristić, Frimpong, Luković – Le Talek, Donald – Kanga, Plavšić (od 86' Sikimić), Ruiz (od 75' Srnić) – Boaći

Partizan: Kljajić – Vulićević, Miletić (od 85' Radin), Milenković, Ostojić – Jevtović, Everton – Janković( od 72' Đuričković), Leonardo – Tavamba (od 77' Kosović), Đurđević.

Partizan je pokorio Zvezdu na Rajku Mitiću i finiš prvenstva učinio dramatičnim. Marko Nikolić je ponovo ostao neporažen protiv večitog rivala, a odluka da u vatru od prvog minuta gurne Tavambu, čini se, odlučila je derbi.

Odličan početak derbija, kakav nismo imali prilike da gledamo poslednjih godina. Na isteku prvog minuta Le Talek je, posle prvog kornera, ostao sam u petercu, zahvatio loptu glavom, ali nije kaznio loše postavljenog Kljajića. Potom je Partizan izveo dva vezana kornera, ali bez konkretnog rezultata. Prvi pokušaj crno belih ka golu Manojlovića imao je Jevtović koji je u 4. minutu šutirao preko gola sa dvadesetak metara.

Najbolju priliku u prvih 45 minuta imao je Uroš Đurđević, njega je odlično iz prve izbacio Tavamba, golgeter Partizana je umakao čuvarima, i kad se očekivala laka egzekucija, mladi napadač je šutirao pravo u Manojlovića. Pohvale zaslužuje i Zvezdin golman koji je pravovremeno istrčao i, koliko toliko, zatvorio ugao. Uzvratio je Boaći nepreciznim udarcem tri minuta kasnije.

Kombinaciju Đurđevića i Leonarda, udarnog dueta gostiju, zaustavio je prekršajem nad Brazilcem Frimpong. Sudija Danilo Grujić postavio je loptu ispred linije šesnaesterca, iskosa sa leve strane, na nekih 25 metara od gola Manojlovića. Nikakav problem za Leonarda. Njegova desnica je zasekla loptu, i ona se zarila pod prečku gola domaćih, iako je Manojlović uspeo da je zahvati, ali gol nije sprečio, 0:1, 21. minutu.

Odličnu šansu za Zvezdu imao je centarfor Boaći u 25. minutu. Dobar centaršut Plavšića zahvatio je glavom, ali je Kljajić uspeo da vrhovima prstiju odbije loptu. Slede uzbuđenja na obe strane. Leonardo je traljavo šutirao sa desne strane u 27. minutu, a samo minut kasnije Tavamba je glavom proigrao Đurđevića, ovaj otišao malo iskosa, što je Manojlović iskoristio i zaustavio njegov pokušaj, 2:0 za Zvezdinog golmana u duelima oči u oči sa Đurđevićem. Najbolja šansa za Zvezdu viđena je u 34. minutu kada je Ristić odlično prošao po levoj strani, ušao u šesnaesterac i poslao loptu u Partizanov peterac, na njegovu žalost iza leđa Boaćija, pa je Miletić ispucao loptu. Nekoliko desetina sekundi kasnije pokušao je i Frimpong udarcem, ali, videlo se, to nije u opisu njegovog posla.

Do poluvremena je Vulićević prebacio gol Zvezde sa distance, Kanga je izveo slobodan udarac sa 25 metara, ali je Kljajić uhvatio živu loptu. U 43. minutu Plavšić je umakao odbrani gostiju, izašao sam ispred Kljajića koji je odbranio njegov udarac, ali se ispostavilo da je ranije dosuđen i ofsajd.

Drugo poluvreme bilo je siromašnije sadržajem, ali bogatije golovima. Posle pokušaja Jankovića, iz izgledne situacije, u 46. minutu, Zvezda je izjednačila. Kanga je proigrao Ruiza koji je umakao iznenađenom Miletiću, i milimetarski, po zemlji, poslao loptu na drugu stativu ka Boaćiju. Milenković je za nekoliko santimetara bo kratak, a fudbaler iz Gane ne greši iz takvih situacija, Kljajić tu ništa nije mogao, 1:1, 48. minut.

Gol Zvezde i provokacija Kange ka klupi gostiju, usijala je situaciju na terenu. Došlo je do koškanja u krugu koji obeležava centar, posle prekršaja Leonarda, pa je Grujić obojici Brazilaca pokazao kartone, i Evertonu i Leonardu. Partizan se pogubio posle izjednačenja. Akcije nisu bile tečne, a Zvezda je koristila veliki prostor u sredini, ali bez konkretne završnice. Donald je mogao bolje da centrira u 55. minutu, a ne pravo u Kljajića, dok je pokušaj Petkovića više uplašio ptice, nego golmana Partizana.

Fenomenalan potez Tavambe u 67. minutu, i sjajno proigravanje Leonarda nije završilo golom samo zahvaljujući neverovatnoj intervenciji Manojlovića. Lopta je završila u korneru koji je izveo Janković a Tavamba je, čini se, više ramenom nego glavom zatresao mrežu. Koliko god je Manojlović bio dobar kod udarca Leonarda, toliko je loše istrčao kod gola Tavambe, 1:2, 68. minut.

Obojica trenera posle vodećeg gola Partizana odlučila su se za izmene. Đuričković i Kosović kod gostiju, a Srnić kod domaćina, dobili su šansu. Zvezda je pokušavala da ponovo izjednači, ali osim jednog udarca sa distance koji je pogodio Ostojića u stomak, Kljajić nije bio u opasnosti.

Leonardo i Đuričković su lepo kombinovali po desnoj strani, a Brazilac je ovog puta dobio duel sa golmanom Zvezde u situaciji jedan na jedan. Samo je potkopao loptu i provukao je kroz ruke golmana domaćih, 1:3 u 80. minutu.

Do kraja utakmice pokušao je i Đurđević da nastavi sjajnu golgetersku seriju, ali ovo nije bilo njegovo veče.

Sve u svemu zaslužena pobeda Partizana, koja će se pamtiti po odličnom prvom poluvremenu, i majstorskim golovima Brazilca Leonarda.