Bogdan i Kalina srušili PAO u Atini, kakvo poluvreme Fenera!

Panatinaikos – Fenerbahče 58:71 (15:16, 27:12, 8:20, 8:23)

Košarkaši Fenerbahčea brejkom su otvorili seriju protiv grčkog Panatinaikosa. Domaći su posle prvih 20 minuta imali velikih 14 poena razlike, ali su momci Željka Obradovića drugo poluvreme dobili sa nestvarnih 30 koševa viška, dopustivši domaćinu da u obe četvrtine, ubaci samo po osam poena. Najzaslužniji za pobedu, bez sumnje, bili su naši reprezentativci, Bogdan Bogdanovič i Nikola Kalinić.

Već u prvoj četvrtini gosti su stigli do dvocifrene prednosti, pošto je u sedmom minutu bilo 16:6, posle koša Jana Veselog. To su bili i poslednji poeni Fenera u prvih deset minuta, pa je PAO napravio seriju od 8:0, i sa minusom od jednog poena priveo prvu deonicu kraju. Grke je u tim trenucima držao odlični Kalates sa čak 9 ubačenih poena.

Panatinaikos preuzima vođstvo u drugoj četvrtini. Gabrijel postiže trojku za sedam poena prednosti u 16. minutu, a Rivers nešto kasnije donosi dvocifrenu prednost, 37:26. Poluvreme završava odlični Majlk Džejms trojkom za 42:28 na kraju prvog poluvremena.

A onda kao da su neki drugi košarkaši istrčali na parket u nastavku. Bogdanović je namestio ruku, i trećom trojkom pokrenuo svoj tim. Poslednji bljesak domaćih bio je u 27. minutu kada je Feldinova trojka donela +16, 47:31. Usledio je presudan deo utakmice, pošto su do kraja perioda gosti postigli čak 17, a za to vreme Grcima dozvolili samo tri poena, pa se u odlučujućih deset minuta ušlo sa 50:48 za Panatinaikos.

Turski marš nastavljen je i u poslednjoj deonici. Brzo su vicešampioni Evrope vratili prednost na svoju stranu, a pet minuta pre kraja, 23. poenom sjajnog Bogdanovića, stigli do sedam koševa viška, 60:53. Prednost je do kraja samo rasla, a sve nade domaćih da mogu do prednosti u seriji, pokopali su Kalinić i Dikson, tri minuta pre završetka, odvevši svoj tim na nedostižnih 14 poena razlike.

Bogdan Bogdanović je završio meč sa 23 poena, uz pet ubačenih trojki, ali sa pet skokova i četiri asistencije. Nikola Kalinić je takođe bio pucački raspoložen, pa je ubacio 16 koševa, a zapažen je bio i Bobi Dikson sa 13.

Kod domaćih dvocifreni su bili samo Rivers sa 16, te Majkl Džejm sa 14 poena. Kalates je ostao na 9 iz prvog poluvremena.