Fantastični Ronaldo i očajne sudije zajedničkim snagama izbacili Bajern [VIDEO]

0
122

Real Madrid – Bajern  4:2 posle produžetaka 1:2 (0:0)
Ronaldo 76', 104',110', Asensio 112' –  Levandovski 53'(p), Ramos 78'(ag)

Real se plasirao u polufinale Lige šampiona i imaće šansu da odbrani naslov prvaka Evrope. Odlučio je prvi meč, koji su Madriđani dobili u Minhenu, ali i pored minusa sa kojim su stigli u glavni grad Španije, Bavarci su bili jako blizu podviga, sustigli su prednost Reala, međutim, protiv Kristijana Ronalda i mađarskih sudija nisu mogli više.

Već u 9. minutu Bavarci su pokazali da su u Madrid došli po vizu za polufinale. Alkantarin udarac je izblokiran, a u nastavku akcije Roben je šutirao pored gola. Nešto kasnije je Vidal sa distance prebacio prečku. Prvu šansu za Madriđane imao je Karvahal, ali je njegov udarac zaustavio Nojer. I posle pokušaja Serhija Ramosa, domaći su morali da se zadovolje samo kornerom. Kristijano Ronaldo se ukazao tek u 36. minutu udarcem iz daljine, ali za golmana Bajerna nije bilo problema.

Poslednji pokušaj imao je Nemac, ali onaj iz Reala, Toni Kros, čiji je udarac odbranio kolega iz reprezentacije, Manuel Nojer.

Siromašno prvo poluvreme nadoknađeno je odličnim i dramatičnim nastavkom. Prvo je Robenov, ne baš spretan udarac, koji je išao u gol, na liniji zaustavio Marselo, ali samo nekoliko desetina sekundi kasnije, Roben je pokušao driblingom da se oslobodi Kazemira koji ga je srušio u kaznenom prostoru, pa je sudija Kašai pokazao na penal, igrao se 53. minut. Robert Levandovski je lako matirao Navasa za vođstvo gostiju, koje im još nije donosilo željeni plasman.

Samo minut posle vodećeg gola, Bajern je mogao da duplira prednost, Vidal je dobro tukao, za malo preko gola. Real je pomalo neočekivano izjednačio u 76. minutu. Karvahal je sjajno video Ronalda, i poslao mu poluvisoku loptu, koju je Portugalac glavom smestio u mrežu za oduševljenje na Bernabeu.

Radost na tribinama kratko je trajala, ni dva minuta. Levandovski je bio u prilici, dvojica igrača u belom su pokušala da ga ometu, a jedan od njih, Serhio Ramos, nespretno je zahvatio loptu, i ona se ušunjala u Navasovu mrežu, 1:2, 78. minut.

Duel kreće od nule, sad niko nije imao prednost. Ali ni to nije dugo trajalo. Posle šanse Lukasa za Real, Madriđani su stekli prednost, brojčanu, a najzaslužniji za to bio je sudija Kašai, koji je na pravdi boga isključio Artura Vidala zbog drugog žutog kartona, iako Čileanac nije napravio čak ni faul.

Napao je Real želeći da iskoristi igrača više, i plasman overi u regularnom toku, ali je nemački tim uspeo da uđe u produžetke.

I pored brojčanog hendikepa, Bajern je hrabro zaigrao u dodatnom vremenu. Roben je solo prodorima pretio domaćinu, a jednom je u dobroj poziciji bio i Alaba. Kristijano Ronaldo je dobro tukao iz daljine, ali je Nojer, još jednom, bio priseban.

A onda, na isteku prvog produžetka, Real je poveo, uz obilatu pomoć pomoćnog sudije. Ramos je pronašao Ronalda dubinskom loptom, Portugalac je prihvatio, malo ramenom, malo rukom, ali je najgore što se nalazio u dubokom ofsajdu, i pored svega toga nastavio je akciju i snažnim udarcem savladao Nojera. Kakva nepravda prema Bavarcima!

Sve je rešeno u 110. minutu. Marselo se odlučio za solo prodor, prošao lako kroz trojicu protivničkih igrača, a onda pravovremeno uposlio Ronalda koji je samo gurnuo loptu u praznu mrežu. Treći gol najboljeg igrača sveta, a peti koji je dao Bavarcima na dve utakmice.

Bajern se zatim raspao, što je iskoristio Asensio, i samo dva minuta kasnije postigao četvrti gol za svoj tim. Preostalo vreme proteklo je u čekanju poslednjeg zvižduka očajnog sudije iz Mađarske, koji je, zajedno sa pomoćnicima, bio daleko od kvaliteta večerašnjih rivala na terenu, koji pripadaju kremu savremenog fudbala.