0
44

Monako – Borusija (D)  3:1 (2:0) – prvi meč 3:2
Mbape 3', Falkao 17', Žermen 81' – Rojs 48'

Monako je ovogodišnji hit najkvalitetnijeg evropskog fudbalskog takmičenja. ''Kneževi'' su izborili plasman u polufinale Lige šampiona, prvi put posle punih 19 godina.

Večeras su, i drugi put za osam dana, savladali Borusiju iz Dortmunda, i sasvim zasluženo se našli među četiri ekipe koje će odlučivati o novom vladaru Evrope.

Počelo je idealno za domaću ekipu. Mendi je krenuo u napad, šutirao sa preko dvadeset metara, a golman gostiju Burki, loše reagovao i odbio loptu pravo na nogu novom fudbalskom čudu, Kilijanu Mbapeu, koji ju je smestio u mrežu. U jeku napada Monaka, Dortmund je mogao do izjednačenja. Nuri Šahin je fenomenalno izveo slobodan udarac sa dvadesetak metara, ali nije imao sreće, pošto se lopta od unutrašnjeg dela leve stative odbila u poje, Subašić je zaplivao kroz vazduh, ali je samo uspeo da ulepša kompletan događaj. Već u 17. minutu bilo je 2:0. Tomas Lemar je centrirao sa leve strane pravo na glavu Radamelu Falkau, što je za Kolumbijca ravno penalu, pa je Burki morao drugi put duboko u mrežu po loptu. Do poluvremena igralo se otvoreno sa obe strane, bilo je poluprilika, ali ne i golova.

Na način kako su to uradili domaći u prvom, gosti su otvorili drugo poluvreme. Golom. Dembele je sa desne strane, posle prodora, pronašao Marka Rojsa na nekih desetak metara od gola, u kaznenom prostoru, a ovaj je pokazao da nije zaboravio da daje golove, iz prve je zahvatio loptu, i poslao je u levi gornji ugao, 48. minut, otvarale su se šanse za ''milionere''. Pritiskao je Dortmund domaću ekippu u narednim minutima, ali nije uspeo da dođe do novog gola, i učini finiš dramatičnim. Falkao je mogao da u 64. minutu reši sve dileme, oslobodio se driblingom čuvara, ali je prebacio prečku iz izgledne prilike. Ipak, ako ''tigar'' nije uspeo, to je pošlo za nogom Žermenu u 81. minutu, kome nije bilo teško da golom završi odlično dodavanje Lemara. Burki tu nije mogao ništa, konačnih 3:1 za Monako.