Posle Mareja ispao i treći nosilac

0
43

Pablo Kuevas – Stanislas Vavrinka 2:0 (6:4, 6:4)

Posle Endija Mareja koji je u Monte Karlu bio postavljen za prvog nosioca nastup na ovom turniru završio je i nosilac broj tri.

Takmičenje je završio Stanislas Vavrinka koji je poražen od Pabla Kuevasa rezultatom 2:0, po setovima 6:4, 6:4 nakon jednog časa i 18 minuta igre.

Međutim, za razliku od najboljeg tenisera sveta koji je ispustio vođstvo od 4:0 u trećem setu, Vavrinka ne samo da nije napravio nijedan brejk nego nije imao nijednu brejk loptu u meču, a u servis gemovima Urugvajca osvojio je samo osam poena, četiri u prvom i četiri u drugom setu.

Za razliku od njega Kuevas je u prvom setu iskoristio jednu od šest prilika za brejk, dok je u drugom bio stoprocentan na tom planu, iskoristivši jedinu priliku koju je imao već na startu drugog seta.

Kuevas će u četvrtfinalu igrati protiv Luke Puja, koji je danas odigrao samo tri gema protiv Adrijana Manarina nakon čega mu je rival i sunarodnik predao meč.