0
75

Albert Ramos Vinjolas – Marin Čilić 2:1 (6:2, 6:7(5), 6:2)

Albert Ramos-Vinjolas nastavio je sa odličnim igrama na Mastersu u Monte Karlu.

Posle sjajne pobede nad Endijem Marejem, kada je stigao prednost rivala od 4:0 u trećem setu, Španac je danas, takođe u tri seta savladao Marina Čilića, koji je u Monte Karlu bio postavljen za petog nosioca.

Ramos je odlično počeo meč i posle 40 minuta dobio prvi set uz dva oduzeta servisa hrvatskom igraču, koji je u drugom setu takođe bio u zaostatku, ali je uspeo da reaguje u poslednjem trenutku i da oduzme servis rivalu u trenutku kada je ovaj servirao za pobedu.

U tom trenutku rezultat je bio 5:5, nešto kasnije Čilić je imao i brejk loptu da posao u ovom setu završi ranije, ali je uspeo da izjednači u taj-brejku i to tako što je osvojio četiri uzastopna poena od vođstva Ramosa 5:3.

Treći set je počeo vođstvom Čilića od 2:0, ali je 24. igrač sveta odgovorio sa šest uzastopnih gemova koji su mu doneli plasman u finale.

Njegov protivnik u polufinalu biće bolji iz duela između Pabla Kuevasa i Luke Puja.