0
52

Spartak – Crvena zvezda 54:89
(10:20, 13:24, 14:19, 17:26)

Košarkaši Crvene zvezde su ubedljivom pobedom nad Spartakom počeli odbranu domaće titule.

U prvom kolu Superlige, crveno-beli su pred oko 1.000 gledalaca u Dudovoj šumi savladali Subotičane sa 89:54.

Domaćin je održavao rezultatski priključak samo u uvodnim minutima utakmice. U 7. minutu Zvezda je vodila sa 10:9, a do kraja prve četvrtine ekipa Dejana Radonjića već je imala dvocifrenu prednost (10:20).

Spartak je samo još jednom uspeo da uhvati kakav-takav priključak, kada je sredinom druge deonice prišao na 18:26. Odgovorio je Marko Simonović koji je u prvom ubacio četiri trojke u prvom poluvremenu i odveo svoj tim na plus 21 (23:44).

U nastavku utakmice Radonjić je mnogo veću minutažu dao rezervistima, pre svih Rakićeviću i Simaniću, ali to, kao ni odsustvo Jovića i Lazića, nije sprečilo crveno-bele da ostvare ubedljivu pobedu i u dobroj atmosferi sačekaju derbi sa Partizanom koji se igra u utorak.

Simonović je za 18 minuta igre postigao 18 poena (sve šutem za tri poena 6/8). Efikasniji od njega bio je Milko Bjelica sa 21 poenom. I svi ostali igrači beogradskog tima su se upisali u strelce, a najbliži dvocifrenom učinku bili Dobrić i Dangubić sa po sedam poena. U Spartaku je najefikasniji bio Kesar sa 10 poena.