Efes iznenadio u Atini

U drugoj utakmici četvrtfinalne serije plej-ofa Evrolige, Efes je u Atini savladao Olimpijakos sa 73:71 (23:22, 14:22, 14:10, 22:17).

Turski klub je tako izjednačio rezultat u seriji na 1:1 i imaće priliku da u naredne dve utakmice, pred svojim navijačima, pokuša da ostvari plasman na Fajnal-for.

Za razliku od prvog meča, koji je Olimpijakos ubedljivo rešio u svoju korist, druga utakmica je bila neizvesna do samog kraja. Rezultatska klackalica koja je trajala tokom cele poslednje četvrtine, zaustavila se na stranu Efesa, posle ključnih promašaja igrača domaćeg tima.

Prvo je Printezis, pri rezultatu 71:71 promašio dva slobodna bacanja. Na drugoj strani poentirao je Kirk i ispostavilo se, postigao koš odluke 48 sekundi pre kraja. Papanikolau je promašio trojku, Kirk osam sekundi pre kraja propustio priliku da obezbedi svom timu pobedu, a u poslednjem napadu Olimpijakosa Grin je bio neprecizan u šutu za tri poena.

Danston sa 16 i Hanikat sa 15 poena, predvodili su Efes do važnog trijumfa, dok su Spanulis i Printezis sa po 20 poena bili najefikasniji Olimpijakosu. Nikola Milutinov je za osam minuta postigao dva poena, uz pet skokova.