KRAJ: Javor – Partizan 1:2

0
85

Borba za titulu prvaka Srbije između Crvene zvezde i Partizana nastavlja se već večeras gostovanjem crno-belih u Ivanjici.

S obzirom da je prvi čuvar mreže crno-belih Filip Kljajić zbog frakture šake završio sezonu mesto među stativama zauzeo je Nemanja Stevanović, nekadašnji golman Čukaričkog.

Leandre Tavamba se posle nekoliko mečeva u kojima je bio starter ponovo preselio na klupu, a od prvog minuta u timu je Petar Đuričković, uz Nebojšu Kosovića koji menja povređenog Evertona.

Javor: Đogatović, Terzić, Karišik, Milović, Amanović, Tomanović, Milanović, Mitošević, Eliomar, Sević, Tripković

Partizan: Stevanović, Vulićević, Milenković, Ostojić, Miletić, Jevtović, Kosović, Janković, Đuričković, Leonardo, Đurđević

3' Prvi pokušaj na utakmici, Petar Đuričković je oprobao šut sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla pored leve stative

10' Dupli pas Leonarda i Đurđevića, koji je pokušao ponovo da pronađe Brazilca na petercu, ali je odbrana Ivanjičana izbacila loptu iz kaznenog prostora

15' Dobra akcija Partizana po levoj strani, Miletić je ubacio loptu u kazneni prostor, prihvatio je Janković koji je pao nakon duela sa defanzivcem Javora, ali je sudija Aleksandar Vasić pokazao da se igra nastavi

19' Pritisak crno-belih rezultirao je još jednim šutem na gol, učinio je to ponovo Đuričković, ali nije zahvatio loptu onako kako je želeo

21' Đuričković je najaktivniji igrač u prvih dvadesetak minuta, još jednom je pokušao van kaznenog prostora, ali ponovo van okvira gola

23' Opasan napad Javora zaustavljen je zbog ofsajd pozicije, a u nastavku akcije odličan udarac Jankovića, lopta je fijuknula iznad prečke Đogatovićevog gola

25' Korner za Partizan sa leve strane, glavom je pokušao Ostojić ali je lopta na putu ka golu pogodila Tomanovića u nogu i opasnost je otklonjena

29' Prva prilika za Javor, Eliomar je ubacio u kazneni prostor, pokušao je Milović, ali pravo u golmana Stevanovića

36' Đurđević je pao u kaznenom prostoru u trenutku kada se spremao da šutira ka golu Javora, a usporeni snimak je pokazao da ga je Tomanović nagazio po stopalu sa leđa

38' Najveća šansa za Partizan, Đogatović je odbranio udarac Leonarda, na odbitak je natrčao Kosović i sa šest metara poslao loptu preko gola

42' Leonardo je šutirao iz slobodnog udarca, ali je lopta otišla preko gola

kraj prvog poluvremena Partizan je bio daleko bolji rival u prvom poluvremenu, najbolju priliku imao je Kosović, a čini se da je sudija Vasić propustio priliku da dosudi jedanaesterac za crno-bele nakon starta na Đurđeviću

47' GOOOOOLLLLLLLLL Poveo je Partizan posle kornera sa desne strane koji je izveo Janković, lopta se prošetala kroz peterac Javora, a na drugoj stativi je sačekao Đurđević i poslao u mrežu. Đurđevićev 20. gol u sezoni

55' GOOOOOLLLLLLL Partizan je duplirao prednost, a strelac je ponovo bio Đurđević, ovoga puta iz jedanaesterca. Prethodno je Janković ušao u kazneni prostor, gurnuo loptu ispred Đogatovića koji ga je "počistio", a sudiji Vasiću nije preostalo ništa nego da pokaže na belu tačku

59' Šansa za Javor, Eliomar je glavom vratio loptu na peterac crno-belih, ali je Tripković šutirao pravo u Stevanovića

62' GOOOOOOLLLLLLL Smanjio je Javor posle velike greške golmana Stevanovića, koji je istrčao na 40 metara od svog gola, Eliomar je stigao do lopte pre njega i poslao je u praznu mrežu

66' Opasno su zapretili Ivanjičani, preciznije Terzić koji je sjajno šutirao u donji levi ugao Stevanovićevog gola, ali je ovaj odlično intervenisao

75' Dvominutni prekid zbog transparenta koji su razvili navijači Partizana na kojem je pisalo "dok u FSS cveće cveta, ciganima i dalje UEFA smeta". Sudija Vasić je sačekao da transparent bude sklonjen i tek onda dao znak da se igra nastavi

76' Još jedan transparent crno-belih i još jedan prekid, ovoga puta zbog "Srđan Obradović – zlatna kopačka Crvene zvezde"

81' Slobodan udarac za Javor sa 18 metara, pokušao je Mitošević, ali nije bilo problema za Stevanovića

KRAJ posle šest minuta nadoknade sudija Vasić je odsvirao kraj, Partizan je 32. utakmicu u nizu ostao neporažen, a sa nova tri boda je ponovo prebacio loptu u dvorište Crvene zvezde, koja sutra mora da pobedi Voždovac da bi zadržala prednost