Kakva goleada u Kelnu, pao i strašni Verder! [VIDEO]

Uživali su gledaoci koji su pratili uvodnu utakmicu 32. kola Bundeslige na stadionu Rajnenergi u Kelnu.

Keln je naneo Verderu prvi poraz nakon 11 utakmica i tri uzastopne pobede, dok su "jarčevi" slavili nakon četiri meča bez trijumfa i izjednačili se na tabeli sa večerašnjim rivalom.

Keln je brzo poveo sa 2:0. Prvo se najbolji strelac Modest odlično snašao u kaznenom prostoru gostiju u 13. minutu, a onda je Bitenkur zakucao loptu glavom iza leđa Vidvalda u 28.

To nije pokolebalo goste, pa su prvo preko Bartelsa, iz kontranapada, smanjili u 34, da bi češki reprezentativac Gebre Selasije izjednačio u 40. minutu, pošto je odličo skočio na centrašut Junuzovića.

Keln je na poluvreme, ipak, otišao sa prednošću, jer je Coler izbegao ofsajd zamku i lobovao golmana gostiju za 3:2 u 44. minutu.
Samo što je počeo nastavak, Modest je postigao još jedan gol, svoj 25. u prvenstvu, pa su domaći opet imali dva gola prednosti. Reprezentativac Serž Gnabri je izgubio status prvotimca Verdera, ali samo što je ušao u igru, pokazao da nije zaboravio da daje golove i smanjio je na 4:3 u 62. minutu. Malo ko je tada pomislio da bi to mogao da bude konačan rezultat ove sjajne utakmice, ali ispostavilo se da golova više nije bilo.

U ekipi Kelna u startnih 11 bili su i Miloš Jojić, koji je igrao do 70. minuta i Neven Subotić koji je svih 90 minuta proveo na terenu. Kod Verdera je Miloš Veljković sve do 81. minuta pokrivao poziciju desnog beka.

Keln – Verder 4:3 (3:2)