0
36

Na Stamford Bridžu mogu da počnu sa osmišljavanjem šampionske proslave! Totenhem je poražen od Vest Hema i sada samo čudo, a ona se ne događaju tako često, može da spreči Čelsi da dođe do titule.

Totenhem je ogrejan plamenom nade koji je i dalje tinjao, stigao na drugi kraj Londona na megdan Vest Hemu, želeći da pobedom produži šampionske snove, ma kako oni bili nestvarni. Ali, snovi se ne ostvaruju u većini slučajeva, pa će "pevci" i ove sezoni biti prvi odmah iza prvog, dakle drugi.

Prvu šansu imao je Manuel Lancini za domaće u 7. minutu, ali je šutirao pored stative. Uzvratio je Hari Kejn, koga je u nameri da se upiše u strelce onemogućio odlični golman domaćih Adrian. U 37. minutu i Eriksen je dobro šutirao ka golu "čekićara", sve bi bilo dobro, samo da je lopta bila malo preciznija ili gol postavljen malo više udesno.

Kada ni Koreanac Son nije savladao Adriana u 64. minutu, iako se činilo da je gol neminovan, naslutio se krah gostiju. A on je usledio samo minut kasnije. Iz gužve u kaznenom prostoru gostiju, izrodila se prilika iz koje je Argentinac Lancini, posle nekoliko odbijanja, loptu smestio u mrežu Totenhema sa pet metara.

Mogla je četa Slavena Bilića da uveća prednost u 77. minutu, ali je udarac Džonatana Kalerija iz blizine, zaustavio Loris. I poslednju šansu na utakmici, duboko u nadoknadi, imali su domaći, ali je ostalo 1:0.

Totenhem je prekinuo neverovatnu seriju od čak 9 uzastopnih pobeda i primio je gol posle tačno 500 minuta, još od utakmice protiv Svonsija i gola Rutlidža u 11. minutu tog meča. Mrežu "pevaca" u prvenstvu zatim nisu tresli ni Votford, Bornmut, Kristal Palas i Arsenal, sve do večerašnjeg gola Lancinija.

Vest Hem je prekinuo niz od tri remija, i gotovo obezbedio opstanak u Premijer ligi.

Vest Hem – Totenhem  1:0 (0:0)