Voždovac – Crvena Zvezda 3:2 (2:0)

Anđelković14'(ag), Dražić, Srećković 87' – Luković 72'(p), Poletanović 90+2'

Fudbaleri Voždovca odigrali su možda i najbolji meč od kada su Superligaši i savladali su Crvenu Zvezdu u trenutku kad je to njoj bilo najbitnije.

Tri kola pre kraja prvenstva sada crveno beli zaostaju za Partizanom tri boda.

Imala je Zvezda fantastičnu šansu već u prvom minutu, ali je golman Popović na nestvaran način odbranio udarac Milijaša glavom sa samo pet metara.

Voždovac: Popović – Gajić, Mihajlov, Ivković, Filipović – Petrović, Nikolić – Ćirković (od 76. Srećković), Zec (od 76. Sinđić), Krasić – Dražić (od 84. Duronjić).

Crvena zvezda: Manojlović – Petković, Frimpong, Luković, Anđelković – Le Talek, Donald – Ruiz (od 62. Vujalija), Milijaš, Plavšić (od 62. Poletanović) – Boaći (od 62. Sikimić).

Domaćin je poveo nesmotrenošću levog beka Anđelkovića i golmana Manojlovića koji se nisu razumeli, pa je Anđelković u pokušaju da mu vrati loptu, pogodio sopstvenu mrežu u 14. minutu.

Mogla je Zvezda da postigne gol i preko Ruiza, međutim fenomenalni Popović ponovo čini čudo na golu.

Voždovac je uvećao prednost preko Dražića u 36. minutu. Napadač domaćih poigrao se u kaznenom prostoru sa odbranom Zvezde i proturio loptu ispod Manojlovića.

Mogao je Dražić da reši meč već na startu drugog dela, ali mu je Manojlović, u situaciji jedan na jedan, odbranio udarac. Gosti su nakon toga preuzeli kontrolu utakmice, napadali sa osmoricom fudablera, ali je to ostavljalo mnogo prostora ''zmajevima'' za kontra napade. Popović je sigurnim intervencijama potpuno uništio samopouzdanje Zvezdinim napadačima, pa je Božović odlučio da odjednom promeni trojicu fudbalera. Na klupu je poslao Ruiza, Boaćija i Plavšića, a uveo Vujakliju, Sikimića i Poletanovića.

I onda u jeku napada Zvezde, neverovatan promašaj Srećkovića iz Voždovca. Napadač domaćih dobio je loptu na pet metara od gola, u trenutku kad je Manojlović bio na daljoj stativi, ali nije uspeo da pogodi praznu mrežu.

Zvezda je kaznila takav promašaj u 72. minutu, pošto je Sikimić bio srušen u kaznenom prostoru, a Luković sigurno pogodio sa bele tačke. Ovaj penal, ipak, nije bio sporan.

Usledili su uraganski napadi gostiju, koji su želeli preokret, ko zna koji u ovoj sezoni. Mogao je Poletanović da izjednači, ali je glavom promašio prazan gol, posle odbijene lopte Popovića. Šansu je imao i Sikimić, ali je ponovo Popović bio briljantan.

Igrao se 87. minutu, akcija domaćih dugo je trajala, na kraju je lopta stigla do Srećkovića, on je umakao začuđujuće indolentnom Frimpongu, i pored istrčalog Manojlovića pogodio mrežu, u koju se lopta odbila od stative. Zvezda je tada svetlosnim godinama bila od titule!

Ipak, u nadoknadi vremena, Poletanović je sjajno izveo slobodan udarac sa dvadesetak metara, i pogodio sam desni gornji ugao Popovićevog gola, 3:2, ostalo je još dva minuta nade za crveno bele.

Sudija Lukić je zbog naknadnih prekida, meč produžio još malo, i tada je veliku šansu za izjednačenje imao Donald, ali je šutira pored gola sa samo sedam, osam metara. Usledio je poslednji zvižduk sudije Lukića i velika radost navijača domaćih, a verujmo i svih kojima je crno bela boja blizu srca.