0
80

Svonsi – Everton  1:0 (1:0)
Ljorente 29'

Svonsi je došao do možda ključnih bodova u borbi za očuvanje premijerligaškog statusa, savladavši Everton, minimalno 1:0.

Do gola koji je postigao Ljorete u 29. minutu, obe ekipe su propustile po nekoliko prilika. Onda je španski internacionalac na centaršut Ajua, odlično skočio i, više ramenom nego glavom, zatresao mrežu ''karamela''

Džordan Aju je mogao na staru drugog poluvremena mogao da duplira prednost ''labudova, ali je pogodio stativu. U 77. minutu i Liroj Fer je sjajno skočio i uputio udarac ka golu Stekelemburga,koji je fantastično reagovao.

Svonsi je ovom pobedom prestigao Hal, i ima bod više od ''tigrova'', dva kola pre kraja prvenstva, a preostali su mu dueli sa Sanderlendom u gostima i Vest Bromom na svom Libertiju.