“Bikovi” protutnjali Berlinom [VIDEO]

Herta – Lajpcig 1:4 (0:1)
Kedira (autogol) 85 – Verner 11, 54, Selke 89, 90

Ekipa RB Lajpciga pobedila je Hertu u gostima, i tako i matematički obezbedila učešće u grupnoj fazi Lige šampiona naredne sezone.

Oni su prva ekipa koja je jednog leta ušla u Bundesligu, a već narednog bila deo evropske fudbalske elite.

''Bikovi'' su poveli u 11. minutu golom Tima Vernera. Sabicer je lepo centrirao, a najbolji strelac Lajpciga glavom pogodio cilj. To je, i pored dosta prilika na obe strane, bio rezultat prvih 45 minuta.

U nastavku su gosti iskoristili veliku grešku golmana, koji se okliznuo, pa je Polsen asistirao Verneru za još jedan gol u 54. minutu.

U samom finišu postignuta su još tri gola. Prvo je autogolom Kedire Herta smanjila u 85., ali je Selke sa dva gola, u 89.minutu, i u drugom minutu nadoknade, postavio konačnih 4:1 za goste.

Lajpcig je zadržao drugo mesto, i samo bod ga deli od velikog uspeha, osvajanja vicešampionske titule u premijernom učešću u Bundesligi.