Iguain ukrao Ljajiću slavu u derbiju “della mole”, Napoli bez problema [VIDEO]

Sekundi su delili Mihajlovićev Torino od velike pobede u gradskom derbiju nad Juventusom, ali je Gonzalo Iguain savladao Harta, u poslednjem pokušaju domaćih da izbegnu poraz.

Prethodno je Adem Ljajić postigao gol, kako bi to nekadašnji radio komentartori rekli – za televizijske špice.

Treba reći da je Alegri na početku meča na klupi ostavio Iguaina, Pjanića, Alvesa, Bufona i Kjelinija, čuvajući ih za revanš Lige šampiona sa MOnakom.

Juventus je bio blizu vođstva u 15. minutu kada je prvo Benatija, posle kornera, udarcem glavom pogodio stativu, a u nastavku akcije Leonardo Bouči je, posle odbrane Harta, prebacio gol sa pet metara. I u finišu poluvremena povoljna prilika za ''staru damu'', Dibala je dobro šutirao, ali je Hart izbacio loptu u korner.

U 52. minutu dosuđen je slobodan udarac za Torino, posle prekršaja Asamoe, loptu je namestio Adem Ljajić, i hirurški precizno pogodio desne rašlje Netovog gola. Fantastičan gol bivšeg igrača Partizana!

Samo tri minuta kasnije ''bikovi'' su ostali sa desetoricom, pošto je Akva zaradio dva žuta kartona. Dobru šansu za Juventus imao je i Kedira, ali je mreža Harta ostala netaknuta.

I onda, u sudijskoj nadoknadi bljesnuo je, ko bi drugi, nego Gonzalo Iguain. Argentinac je prihvatio loptu na dvadesetak metara, i uputio oštar udarac u desni donji ugao Hartovog gola, iza čijih se leđa zatresla mreža, za konačnih 1:1 u derbiju ''della mole''.

Lajić je igrao svih 90 minuta u dresu Torina, dok je Lukić meč, po odluci Mihajlovića, gledao sa klupe.

U prvoj utakmici današnjeg programa Napoli je na svom San Paolu lako izašao na kraj sa Kaljarijem, i upisao nova tri boda. Belgijanac Dris Mertens je postigao prva dva gola za Napolitance, Insinje je povisio na 3:0, a počasni gol za ekipu sa Sardinije, delo je Fariasa u sudijskoj nadoknadi.

Juventus – Torino 1:1 (0:0)