Makedonke prvi put u finalu, protivnik Đer

0
52

U finalu rukometne Lige šampiona za žene, sastaće se makedonski Vardar i mađarski Đer.

To je epilog polufinalnih mečeva na fajnal foru koji se održava u Budimpešti. U prvom polufinalu Đer je savladao podgoričku Budućnost 26:20 (12:9), i tako ih drugi put uzastopno, zaustavio stepenik pre finala. Od samog starta Mađarice su povele, prvo 4:1, a zatim i 10:5, pa je tri gola razlike na poluvremenu, bio još i dobar rezultat za Budućnost.

Međutim, tri uzastopna gola na startu nastavka, odvela su Đer na +6, i šanse Podgoričanki raspršile su se kao mehur od sapunici.

Kod Đera je Gorbic postigla 10 golova, ali je briljirala i Grimsbo na golu sa 10 odbrana. Kod Budućnosti Neagu se sedam puta upisala u strelce, a Bulatović je postigla šest golova.

U drugom polufinalu Vardar je iznenadio aktuelnog šampiona Evrope rumunski CSM Bukurešt, i pobedom se prvi put plasirao u finale elitnog takmičenja.

Makedonke su slavile sa 38:33, ali su sav posao završile već posle prvih 30 minuta, kada su stekli prednost od 21:13.

Jovana Radičević postigla je sedam golova, koliko i Andea Penezić dok se naša rukometašica Andrea Lekić, šest puta se upisala u strelce za Vardar.

Kod Rumunki istakla se Francuskinja Niombla sa osam golova.

Sutra se od 17.45 igra finale između Vardara i Đera, dok je meč za treće mesto Budućnost- CSM Bukurešt na programu od 15.15.