Grof odveo Zvezdu u finale Kupa Srbije [VIDEO]

Crvena Zvezda – Čukarički 1:2 (0:1)
Boaći 75' – Ožegović 4', Milić 54'(ag)'

Poraz od Voždovca iz temelja je uzdrmao crveno belu građevinu, koju sada može da sruši svaki ozbiljniji nalet vetra.

Učinio je to i Čukarički, ogolivši do kraja nemoć i apatičnost igrača srpskog šampiona, koje ni promena trenera, kao šok terapija, nije uspela da prodrma iz letargije.

Crvena zvezda: Manojlović – Petković, Le Talek, Frimpong, Anđelković – Poletanović(od 46' Milić), Donald – Ristić(od 89' Račić), Kanga(od 68' Srnić), Plavšić – Boaći.

Čukarički: Pajović – Jovanović, Đurić(od 75' Radić), Kopitović, Bogosavac – Docić, D. Srnić – Obradović(od 78' Radonjić), Bojić(od 82' Jovanović), Kajević – Ožegović

Boško Đurovski je pokušao sa par izmena u sastavu, i promenjenim ulogama nekih fudbalera, da gledaocima ponudi jedan novi koncept, ali do ostvarenja njegove vizije, mnogo vode treba da protekne Dunavom. Na kraju, samo zahvaljujući ubedljivoj pobedi na Banovom Brdu, Zvezda će u finale, a nije mnogo nedostajalo da na stadionu Rajko Mitić prisustvujemo pravoj drami sa neizvesnim završetom.

Malobrojne gledaoce na tribinama, dok su još tražili gde da se smeste, prenuo je vodeći gol Čukaričkog. Do tog četvrtog minuta, ništa se značajnije nije desilo na terenu, a onda je prekid, ili tkz skraćeni korner, izveo Dragoljub Srnić, i pogodio u glavu Ognjena Ožegovića na drugoj stativi. Manojlović je loše procenio let lopte, a nisu se proslavili ni ostali Zvezdini defanzivci, pa je mladi reprezentativac lako ubacio loptu u mrežu, 0:1.

Desetak minuta je trajala grogi faza u igri domaćina, a tek je pokušaj Poletanovića sa 25 metara iz slobodnog udarca, nagovestio nešto veću agilnost. Usledio je period igre kada je Zvezda nekoliko puta ugrozila Pajovića na golu ''brđana''. Učinio je to prvo Boaći glavom, na centaršut Anđelkovića, a zatim je i levi bek Zvezde, nakon solo akcije, dobro šutirao, na njegovu nesreću, za malo neprecizno.

Možda je nešto više mogao da uradi i Ožegović na suprotnoj strani, kada je prošao Le Taleka, ali je u poslednjem trenutku njegov pokušaj izblokiran. U 39. minutu Čukarički je oštećen za drugi gol. Bojić je, potvrdio je snimak, izbegao ofsajd zamku, izašao sam ispred Manojlovića, predriblao ga, ali je krajičkom oka primetio podignutu zastavicu pomoćnog sudije, pa nije gurnuo loptu u praznu mrežu.

Najbliža izjednačenju Zvezda je bila u 41. minutu kada je Ristić odlično pronašao Boaćija, a fudbaler iz Gane, iako je sve uradio kako treba, nije savladao Pajovića sa pet metara, tačnije golman gostiju je sjajno intervenisao.

Poluvreme se završilo vođstvom gostiju, a Crvenoj Zvezdi je potrebna velika doza adrenalina, jer ovako nezainteresovanom igrom, teško da će i u nastavku učiniti nešto više.

I krenula je Zvezda ofanzivnije u drugom poluvremenu, prvo je pokušao Plavšić, a onda se nekoliko minuta igralo pred kaznenim prostorom gostiju.

Novi hladan tuš za Delije nije usledio iz oblačnog neba, već posle kornera za goste u 54. minutu. Odlično ga je izveo Dragoljub Srnić, a Zvezdin rezervista Milić, manirom rasnog strelca, glavom savladao svog golmana Manojlovića, 0:2, visi li to Zvezdi finale Kupa?

Pa moglo je da bude baš nezgodno po domaćina u narednih pet minuta. Prvo se desila jedna sumnjiva situacija u kaznenom prostoru kada je Frimpong srušio Obradovića, ali je Bogosavac nastavio akciju, a nešto kasnije Bojić je proturio loptu kroz noge Frimpongu, i umesto da asistira nekm od trojice svojih saigrača, odlučio se za udarac sa dvadesetak metara, koji je otišao nebu pod oblake.

Milić se donekle iskupio odličnim prodorom po desnoj strani, kada je njegov centaršut pogodio u ruku Kopitovića, pa je sudiji Marku Popoviću preostalo da pokaže na belu tačku. Pošto na terenu nisu bili ni Luković, ni Kanga, za ulogu izvođača izborio se Boaći, koji je nekoliko trenutaka kasnije, poslao loptu u jednu, a golmana Pajovića u drugu stranu, 1:2 75. minut.

Gol ništa nije promenio u rezultatskom smislu, gostima su i dalje trebala još dva gola. Umalo da neoprezni Le Talek unese dramu u poslednjih pet minuta meča. Nije obratio pažnju na Radonjića koji mu je došao s leđa, Manojlović je intervenisao, ali je bolju priliku nakon toga imao Ožegović, međutim, njega je fantastičnom intervencijom onemogućio Frimpong.

Mogao je Boaći posle dobrog skoka da još jednom savlada Pajovića, ali je golman tima sa Banovog Brda dobio duel. Na isteku sudijske nadoknade, Čukarički je imao zicer za ubedljiviju pobedu, ali je Radonjić traljavo zahvatio loptu, koja je završila u naručju Filipa Manojlovića.