Pobede Mege i Dinamika

Odigrane su još dve utakmice šestog kola Superlige.

Dinamik je na Dorćolu savladao Vršac i upisao treći trijumf u šampionatu. Izabranici Mute Nikolića su do pobede došli serijom 14:0 u finišu susreta i tako ostavili Vršac bez ijednog slavlja nakon šest odigranih utakmica. U redovima Dinamika prednjačili su Bruks sa 23 poena i Čakarević, koji je postigao 21, a Gavrilovič je dodao 11. U ekipi Vršca bolji od ostalih bio je veteran Krstović sa 22 poena i Đerić sa 18 koševa.

Mega Leks je nakon slabijeg prvog poluvremena uspela da u drugih 20 minuta u potpunosti nadigra Spartak i odnesa oba boda iz Subotice. Čak šest košarkaša u ekipi iz Sremske Mitrovice zabeležilo je dvocifren učinak. Spasojević je upisao 16, Mušidi 14, Jaramaz i Novak po 13, Lešić 11, a Rebić 10 koševa. Jelenić je postigao 26 poena za domaći sastav, a Nikolić je dodao 14. Mega je upisala treći trijumf, dok je Spartak zabeležio peti poraz.

Dinamik – Vršac 89:81 (24:25, 19:20, 21:20, 25:16)
Spartak – Mega Leks 72:88 (21:19, 21:21, 15:25, 15:23)
Borac – Crvena zvezda 65:85 (21:19, 12:21, 21:25, 11:20)
Partizan – FMP 82:71 (22:27, 21:17, 19:15, 20:12)