Zvezda rutinski do sedme pobede

Crvena zvezda – Dinamik 87:68
(24:16, 17:13, 29:8, 17:31)

Košarkaši Crvene zvezde su očekivano upisali novu pobedu u Super ligi. Sedma žrtva ekipe Dejana Radonjića bio je Dinamik, koji je samo u prvom poluvremenu uspevao koliko-toliko da drži ritam.

Zvezda je kontrolisala zbivanja na parketu Pionira od početka utakmice. Dinamik se hrabro držao do finiša druge četvrtine, kada je imao osam poena zaostatka (37:29), ali ekipa Mute Nikolića nije mogla više od toga.

Dženkins je zatvorio prvo poluvreme sa četiri uzastopna poena, Jović je na isti način otvorio treću četvrtinu, što je, uz trojku Simonovića napravilo seriju od 11:0, za vođstvo crveno-belih od 48:29.

Dinamik nije mogao do koša skoro do kraja trećeg perioda, pa je ubrzo bilo plus 27 za Zvezdu (25. minut – 58:31), koja je ponovo mogla da ubaci u nižu brzinu. Dinamik je to iskoristio da ublaži poraz.

Radonjić ni ovoga puta nije mogao da računa na sve igrače. Branko Lazić nije bio u sastavu, a Ognjen Kuzmić nije ulazio u igru. Nejt Volters se vratio iz Amerike i uz Čarlsa Dženkinsa bio jedan od najzapaženijih igrača u pobedničkom timu.

Dženkins je sa 18 poena bio najefikasniji kod crveno-belih, Volters je dodao 16, a Simonović 10. U Dinamiku je po običaju prednjačio Bruks sa 18 poena, a dvocifren učinak imali su još Radulović sa 10 i Čakarević sa 11 poena.