Kristal Palas i Milivojević poslali Hal u Čempionšip, Kutinju prija London [VIDEO]

0
52

Kristal Palas je nadigrao Hal u Londonu i obezbedio opstanak u Premijer ligi.

Ekipa Hala je ovim porazom definitivno izgubila sve šanse da i naredne sezone igra u elitnom rangu engleskog fudbala.

Vilfred Zaha postigao je prvi gol za domaće u trećem minutu, da bi Kristijan Benteke 11 minuta pre odlaska na odmor udvostručio prednost Kristal Palasa. Reprezentativac Srbije Luka Milivojević povisio je na 3:0 iz jedanaesterca pet minuta pre kraja utakmice, a tačku na ovaj meč stavio je Patrik Van Anholt u sudijskoj nadoknadi.

Liverpul je ostao u konkurenciji za direktan plasman u Ligu šampiona. Najzaslužniji za trijumf "crvenih" u Londonu bio je Felipe Kutinjo koji je postigao dva gola, iako je prvi strelac na meču bio Staridž, dok je trijumf overio Divok Oriđi.

Kutinjo ima najviše golova i asistencija nego bilo koji Brazilac koji je igrao u Premijer ligi, a zanimljivo je da je dvostruki strelac bio još dva puta i to oba puta u Londonu, protiv Čelsija i Arsenala.

Sve adute u rukama ipak drži Mančester Siti, koji sa pobedama u poslednje dve utakmice protiv Vest Bromviča i Votforda ide direktno u Ligu šampiona, dok Arsenal nakon pobede Liverpula može polako da se sprema za nastup u Ligi Evrope naredne sezone.

Kristal Palas – Hal 4:0 (2:0)
Vest Hem – Liverpul 0:4 (0:1)
Mančester Junajted – Totenhem 2:1 (1:0)