Nadal osvojio Madrid i dostigao Novaka Đokovića

Rafael Nadal – Dominik Tim 2:0 (7:6(8), 6:4)

Rafael Nadal je osvojio turnir u Madridu.

Najbolji španski teniser je do svog petog trijumfa u Madridu došao pobedom nad Dominikom Timom u finalu, a rezultat je bio 2:0, po setovima 7:6, 6:4.

Austrijanac, kome predviđaju sjajnu karijeru, pružio je odličan otpor "kralju šljake" i čak prvi došao do brejka u meču. Tim je poveo 3:1, ali je Nadal već u sledećem servis gemu svog protivnika uspeo da vrati brejk i nešto kasnije povede sa 4:3.

Imao je Nadal i tri set lopte u desetom gemu prvog seta, ali se Tim izvukao iz neprijatne situacije pa je pobednika odlučio taj-brejk.

Nadal je poveo 4:2, ali je Tim okrenuo na 6:5 i imao prvu set loptu. Imao je još jednu priliku na 8:7, ali je Nadal sa tri uzastopna poena poveo 1:0 u setovima.

Drugi set počeo je brejkom Nadala koji je tu prednost sačuvao do kraja, iako je Tim u poslednjem gemu imao čak četiri brejk lopte.

Nadalu je ovo 30. titula na Masters turnirima čime se izjednačio sa Novakom Đokovićem, a ukupno 52. titula na šljaci u karijeri.