Golden Stejt bio na ivici poraza, a onda se povredio Lenard [VIDEO]

0
82

Golden Stejt – San Antonio 113:111 (16:30, 26:32, 39:28, 32:21)

Košarkaši Golden Stejta ostvarili su prvu pobedu u finalnoj seriji plej-ofa Zapadne konferencije NBA lige.

Vicešampioni su bili na ivici poraza, nakon prve četvrtine imali su 14 poena minusa, tokom druge četvrtine u dva navrata bilo je +25 za San Antonio, a nakon četiri minuta igre u trećoj četvrtini na semaforu je stajalo 76:55 za goste iz Teksasa.

A onda se dogodio trenutak koji bi mogao da odluči kompletnu seriju. Kavai Lenard je nezgodno doskočio na stopalo Zaze Pačulije i tom prilikom izvrnuo levi skočni zglob. Dosuđen je faul, Lenard je izveo dva slobodna bacanja, napustio parket i do kraja meča nije se vraćao u igru. Od tog trenutka Voriorsi su dobili ostatak meča rezultatom 58:33 i poveli sa 1:0 u pobedama.

Imali su Sparsi priliku da dobiju meč i bez svog najboljeg igrača, dobro su se držali sve do dva minuta pred kraj i čuvali prednost od tri poena (106:103). Golden Stejt je odgovorio serijom od osam uzastopnih poena za vođstvo od 111:106, a u tom trenutku do kraja je ostalo 38 sekundi.

Četiri sekunde kasnije poentirao je Đinobili, da bi Mils nedugo zatim bio precizan sa linije penala. Devet sekundi pre kraja Kari je postigao koš, da bi na drugoj strani Oldridž promašio šut za tri poena koji bi njegovoj ekipi doneo produžeak.

U ekipi Golden Stejta Kari je ubacio 40 poena, dok je Durent postigao 34. Kod poraženog tima Oldridž je bio najefikasniji sa 28 poena, dok je Lenard za 24 minuta postigao 26 poena.

Sledeća utakmica na programu je za dva dana ponovo na terenu Golden Stejta.