0
75

Čelsi – Votford 4:3 (2:1)
Teri 22', Azpilikueta 36', Bačuai 49', Fabregas 88' – Kapue 24', Janmat 51', Okaka 74'

Fudbaleri Čelsija proslavili su, sa svojim navijačima, šampionsku titulu u odloženoj utakmici 28. kola Premijer lige protiv ekipe Votforda, ali će na dodelu pehara morati da sačekaju do nedelje i utakmice sa Sandelendom.

U centru pažnje bio je kapiten ''plavaca'' Džon Teri, koji je obukao dres Čelsija 715. put, a imaće priliku da taj broj uveća za još dve utakmice pošto novom šampionu predstoji meč poslednjeg kola sa Sanderlendom, i finale FA Kupa protiv Arsenala.

Upravo je Teri načeo mrežu ''stršljenova'' u 22. minutu, kada se posle kornera sjajno snašao, i loptu, koja je prvo pogodila stativu, poslao u mrežu. Međutim, samo dva minuta kasnije, kapiten domaćih bio je direktan krivac za izjednačujući gol Francuza Kapuea, što je prvi gol Votforda posle četiri utakmice u kojima nisu zatresli mrežu rivala.

Do poluvremana domaći su ponovo poveli, a gol je postigao Azpilikueta preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora, a prethodno je, kao kod prvog gola, izveden korner za Čelsi.

Kada je Bačuai postigao treći gol na startu drugog poluvremena, nazirala se ubedljiva pobeda šampiona. Ali, prvo je Janmat, posle sjajnog solo prodora, smanjio na 3:2, a onda je Okaka, samo što je kročio na teren, poravnao na 3:3.

Ipak, domaći su stigli do pobede, i preko Fabregasa u 88. stigli nadomak rekorda, pošto im je ovo 29. pobeda u sezoni, a ako pobede i Sanderlend u poslednjoj rundi, postaće prva ekipa koja je došla do 30 pobeda u Premijer ligi sa 20 klubova.

Na kraju je bilo i malo nepotrebnog koškanja na sredini terena, a crveni karton pre toga zaradio je centarhalf gostiju Austrijanac Predl.