KRAJ: Partizan – Crvena zvezda 78:77

Posle fudbalskih na redu su košarkaška uzbuđenja.

Deveto kolo Superlige Srbije donosi novi večiti derbi u koji Partizan i Crvena zvezda ulaze sa istom ambicijom, da ostvare pobedu, ali sa različitih pozicija.

Crno-beli u poslednje vreme igraju promenljivo, uz dosta muke dolaze do pobeda, ali kako su iz tabora Partizana najavljivali pred ovaj meč, derbi je utakmica u kojem trenutna situacija nema mnogo uticaja.

Sa druge strane, Crvena zvezda igra sigurno i ubedljivo i kao favorit ulazi u večerašnji duel.

Ostanite uz Sportsku centralu i ispratite dešavanja sa večitog derbija.

2'  0:8 Bolji početak Crvene zvezde, koja je otvorila utakmicu trojkom Dženkinsa, a zatim je Stefan Jović postigao pet uzastopnih poena.

3' 2:8 Prve poene za Partizan postigao je Stefan Birčević koji je bio precizan sa linije za slobodna bacanja

4' 2:11 Šuterski loš početak Partizana, na drugoj strani Kuzmić dominantan pod košem – centar crveno-belih je poentirao uz pogođeno dodatno slobodno bacanje

5' 2:11 Aleksandar Džikić je zatražio prvi tajm-aut, na kojem je od igrača zatražio daleko veću energiju u nastavku utakmice

5' 4:11 Partizan za sada pogađa samo sa linije penala, dva puta precizan Uroš Luković

8' 4:14 Još uvek bez koša iz igre crno-belih, a Kuzmić je postigao nove poene za svoj tim

8' 8:15 Crno-beli nastavljaju da pogađaju slobodna bacanja, prvo je Veličković pogodio dva, a zatim i Hečer

9' 11:17 skoro devet minuta trebalo je Partizanu za prvi koš iz igre, trojku je pogodio Andrić

kraj prve četvrtine 16:21 posle prve trojke, crno-beli su postigli i drugu preko Veličkovića, a posledje poene u prvih 10 minuta postigao je Nejt Volters

12' 16:26 Drugu četvrtinu otvorio je Simonović sa pet uzastopnih poena, a na drugoj strani Ratkovica je postigao prve poene za Partizan za dva poena na ovoj utakmici

13' 18:31 Novi problemi za crno-bele, trojka Dženkinsa pa poeni Tomspona za maksimalnu prednost Crvene zvezde

14' 21:31 Ratkovica pogađa trojku, nakon čega Hečer nije bio precizan za tri poena. Samo dva poena do sada za američkog plejmejkera

15' 26:32 normalizovao se šut za tri poena crno-belih, pogodio je Birčević, a sa druge strane dosta problema za Crvenu zvezdu iz slobodnih bacanja – čak sedam promašenih penala do sada

16' 32:34 Partizan je maksimalno iskoristio nesportsku grešku Tompsona nad Veličkovićem – prvo je kapiten crno-belih pogodio dva bacanja, a odmah zatim i Andrić

17' 32:37 Dangubić je pogodio trojku na isteku napada

19' 35:39 Ratkovica je prekinuo napad Crvene zvezde i poentirao, a na drugoj strani precizan je bio Dangubić nakon ofanzivnog skoka

20' 38:39 Partizan je prišao sa samo poen minusa nakon poena Majstorovića koji je pogodio i dodatno slobodno bacanje

kraj prvog poluvremena 38:41 Dangubić je pogodio oba penala, a Ratkovica uz zvuk sirene promašio trojku za izjednačenje

Kod Partizana Veličković je postigao 9, Ratkovica 7, a Birčević 6 poena, a kod Crvene zvezde Simonović i Dženkins postigli su po 6 poena.

22' 40:45 bolji početak drugog poluvremena za Crvenu zvezdu, a problem za Partizan mogla bi da predstavlja četvrta lična greška Lukovića

24' 43:46 Prve poene iz igre na utakmici postigao je Vanja Marinković

25' 45:49 odličnu akciju Partizana završio je Andrić, a na drugoj strani Simonović je pogodio trojku

26' 47:57 Nakon faula Majstorovića Simonović oba puta precizan iz slobodnih bacanja, nakon čega je Majstorović zakucao. Ovu sekvencu zaključili su Volters i Simonović sa još dve trojke

28' 48:60 Šuterski odlično drugo poluvreme crveno-belih nastavio je Volters koji je pogodio novu trojku

30' 56:62 Dve uzastopne trojke Vila Hečera koji je crno-belima ponovo doneo jednocifren minus i nadu pred početak poslednje četvrtine

33' 61:67 Partizan je dobro otvorio poslednju deonicu, crno-beli drže priključak, a Hečer je promašio još jednu trojku koja bi crno-belima donela potencijalno izjednačenje…To je kaznio Gudurić koji je poentirao uz faul

36' 65:67 Kuzmić je promašio i osmo slobodno bacanje večeras i pružio šansu večitom rivalu da dodatno smanji razliku…Hečer je pogodio oba penala i ponovo je samo dva poena razlike za Zvezdu

37' 65:70 Seriju crno-belih prekinuo je Gudurić trojkom iz teške pozicije

38' 67:71 Birčević je završio utakmicu zbog pet ličnih grešaka, a Veličković trojkom smanjuje prednost Zvezde na samo poen razlike…odmah u sledećem napadu Simonović je postigao svoju četvrtu trojku

38' 73:74 Festival trojki nastavio je Hečer

40' 73:76 Imao je Partizan priliku da povede prvi put na utakmici, ali je Hečer promašio oba slobodna bacanja. Odmah je stigla kazna u vidu poena Dangubića

40' 73:76 Partizan nije iskoristio svoj napad, do kraja je ostalo 38 sekundi

40' 73:76 Dženkins je promašio polaganje, do kraja je ostalo 20 sekundi, Džikić je zatražio tajm-aut

40' 76:76 Izigrali su odbranu Crvene zvezde igrači Partizana, Andrić je ostao sam i pogodio trojku 11 sekundi pre kraja

KRAJ 78:77 Kakva završnica u dvorani "Aleksandar Nikolić", odlučio je Džikić da njegovi igrači odmah naprave faul. Na liniju slobodnih bacanja otišao je Gudurić koji je bio polovično precizan, da bi Veličković uz zvuk sirene doneo pobedu Partizanu. Prvo i jedino vođstvo crno-belih na ovoj utakmici