Novičino predskazanje, Partizan pobedio Zvezdu na najslađi mogući način [VIDEO]

0
91

Partizan – Crvena Zvezda 78:77 (16:21, 22:20, 18:21,22:15)

Partizan je, posle teško opisive drame, pobedio Zvezdu i izjednačio se na tabeli Superlige Srbije sa večitim rivalom, obe ekipe imaju skor od 8 pobeda i jednog poraza.

Pobedonosni koš postigao je kapiten Novica Veličković, sa zvukom sirene i to je bilo prvo i jedino vođstvo crno-belih u toku čitavog meča.

Zanimljivo je da je Veličković pred derbi izjavio da su pobede nad Crvenom zvezdom najslađe, a sudeći po načinu na koji je ova izvojevana bez sumnje će mu biti jedna od najdražih.

Užasan početak Partizana i tri laka poentiranja za Zvezdu, pa je očas posla na semaforu stajalo 0:8. Tri poena Dženkinsa i pet Jovića, za vetar u leđa šampionu.

Vodila je Zvezda i sa +11 (15:4), a Partizan nije uspeo da poentira iz igre skoro devet minuta, sve do trojke Andrića. Nisu se ni gosti u ovom meču proslavili u šutu. Imala je i Zvezda mnogo promašenih dalekometnih pokušaja, ali su tek sa linije bacanja crveno-beli bili katastrofalni. Ipak, zahvaljujući skoku, održavali su razliku. Ulaskom Novice Veličkovića Partizan je došao do preko potrebne energije na parketu, pa je posle trojki Ratkovice i pomenutog kapitena, prvu četvrtinu završio sa podnošljivim minusom.

I drugu četvrtinu su gosti otvorili bolje, pa su posle zakucavanja Tompsona, došli do maksimalnih, u tom trenutku, +13 (31:18). Partizan je još jednom, dobrom rolom, i serijom 10:1, uhvatio priključak, a nešto kasnije došao i na -2, 32:34. Međutim, Dangubić je tada pogodio trojku na isteku napada.

I dok su crveno beli promašili veliki broj slobodnih bacanja, Partizan je bio skoro perfektan sa linije penala, tek je Birčević promašio prvo, od 18 izvedenih. Na poluvreme se otišlo sa 41:38 za Zvezdu, a Partizan je mogao do poravnanja, ali je Ratkovica promašio trojku u poslednjem napadu.

I u nastavku se igralo na sličan način, prišao je Partizan i na -1, 45:56 u 24. minutu, ali nije uspeo čak ni da izjednači u toku meča. Po pravilu, usledile su Zvezdine trojke, a raspoloženi su bili Simonović i Dangubić. Crno-beli skoro da nisu pokušavali za dva poena i kada su im stale trojke, odmah je Zvezda stizala do dvocifrene prednosti.

No, ma koliko su brzo stvarali prednost, gosti su je još brže prosipali. Razigrao se i Hečer, koji je sa dve vezane trojke spustio razliku na -6, na kraju trećeg perioda.

Zvezda je vodila i tokom poslednje četvrtine, a Partizan joj je disao za vrat. Penali su i dalje bili rak rana crveno belih, pa su domaći obilato koristili tu slabost večitog rivala. Partizan je mogao da prvi pu povede na minut i 17 sekundi pre kraja, ali je Hečer promašio oba bacanja. Gudurić je zatim pogodio dalekometnu trojku, ali je uzvratio i Hečer. Andrić je trojkom 11 sekundi pre kraja doneo prvo izjednačenje na utakmici, a onda su crno beli napravili faul na Guduriću. Bek Zvezde pogodio je samo drugo bacanje i krenuo je poslednji napad crno belih. Napad za pobedu.

Hečer je prodirao, nekako uposlio Ratkovicu, a ovaj, potpuno zatvoren, dobacio do Veličkovića. Flouter kapitena Partizana preko Tompsona, imao je pravu putanju, i lopta je, sa zvukom sirene, prošla kroz mrežicu za prvo vođstvo crno belih, ujedno i pobedu nad Crvenom Zvezdom. Usledio je trk Veličkovića ka navijačima, a u proslavi trijumfa košarkašima se kasnije pridružio i fudbaler Partizana Leandro Tavamba.

Kod crno belih najefikasniji su bili Veličković i Hečer sa po 16 poena, dok su Birčević i Andrić ubacili po 12.

Crvenu Zvezdu je predvodio Marko Simonović sa 20 koševa, Gudurić je dodao 13, a Volters 10 poena. Problem crveno-belih bila su slobodna bacanja, koja su šutirali ispod 50%, 16 od 33, dok je Partizan sa linije penala šutirao 35-29. Partizan je pogodio 9, a Zvezda 11 trojki, dok je u skoku Zvezda dominirala 36-25.