0
44

Mega Leks – Borac 84:70 (23:17, 23:19, 18:15, 20:19)

Košarkaši Mega Leksa ostvarili su sigurnu pobedu protiv Borca i vratili se na četvrtu poziciju tabele Superlige.

Klub iz Sremske Mitrovice utakmicu je otvorio serijom od 8:0 i gostima odmah stavio do znanja da nemaju šta da traže na ovom meču.

Doduše Borac je uspeo da odgovori serijom 10:0 i povede jedini put na utakmici, ali su već na poluvremenu Čačani imali dvocifren zaostatak.

U nastavku pobeda Mege nijednog trenutka nije dolazila u pitanje, a najveću prednost domaćin je imao u 38. minutu kada je bilo +21 (80:59).

Sjajan meč odigrao je Alfa Kaba koji je postigao 23 poena uz 16 skokova i indeks korisnosti 35. Sava Lešić je dodao 14, Rebić 11, a Novak 10 poena. U ekipi Borca Todorović i Milovanović su postigli po 12 poena.

Posle ovog trijumfa Mega ima pet pobeda i četiri poraza, jedan trijumf više od Dinamika koji je pao na petu poziciju.