Fantastični Judo, odlični Kalinić i Bogdanović odveli Fener u finale [VIDEO]

0
95

Fenerbahče – Real Madrid 84:75 (21:13, 23:21, 19:16, 21:25)

Košarkaši Fenerbahčea i Olimpijakosa igraće u finalu Fajnal-fora Evrolige u Istanbulu.

Olimpijakos je u prvom polufinalu bio bolji od CSKA, a Fenerbahče je lako izašao na kraj sa madridskim Realom.

Domaćin je posle odlične prve četvrtine stekao osam poena prednosti, a na startu druge bilo je +13 (26:13). "Kraljevski klub" je odgovorio serijom 11:0 i ponovo vratio neizvesnost u meč, ali su Bogdanović i Veseli bili najzaslužniji što je prednost aktuelnog vicešampiona Evrope na poluvremenu ponovo bila dvocifrena (44:34).

Ništa bolja situacija nije bila za Real ni posle 30 minuta (63:50), ali se nada pojavila na startu odlučujuće deonice kada se Real približio na jednocifrenu razliku (68:60). Ipak, neizvesnosti nije bilo, iako je Real poslednja dva minuta igrao presing po celom terenu.

Ekpe Judo je odigrao fantastičan meč, malo mu je nedostajalo za tripl-dabl, a na kraju je imao učinak od 18 poena, 11 skokova i 8 asistencija uz indeks korisnosti 36.

Odličan je bio Nikola Kalinić sa 12 poena, 6 skokova, 6 asistencija, 4 ukradene lopte i indeksom 24, a svoj doprinos pobedi dao je i Bogdan Bogdanović koji je za 31 minut postigao 14 poena.

U poraženom timu Serhio Ljulj je postigao 28 poena, Kerol je dodao 21, ali je nedostajao napadački učinak Luke Dončiča koji za 17 minuta nije uspeo da postigne ni poen.