Megini klinci u finalu Evrolige

Mega Bemax – Fenerbahče 77:74
(22:19, 18:9, 22:17, 15:29)

Mladi košarkaši Mege plasirali su se u finale završnog turnira juniorske Evrolige koji se održava u Istanbulu.

Mega je u trećem kolu B grupe pobedila Fenerbahče sa 77:74 i sa maksimalne tri pobede zakazala finalni duel sa Parizom, koji je takođe bio bez greške u grupi A.

Izabranici trenera Vlade Vukoičića su 30 minuta dominirali u meču protiv vršnjaka iz Fenera. U poslednju četvrtinu Mega je ušla sa 17 poena prednosti (45:62), ali je tada dozvolila seriju protivniku od 12:0.

Fener je ozbiljno pripretio, dva minuta pre kraja prišao na samo dva poena zaostatka (69:71), ali je Mihailo Jovičić sa linije penala, a zatim i trojkom odbio nalet domaćina i obezbedio pobedu Mege.

Najefikasniji u srpskom timu bili su Nikola Mišković sa 22, Goga Bitadze sa 21 i Mihailo Jovičić sa 14 poena.