Đoković se mučio, ali pregrmeo omalenog Argentinca

Đoković – Švarcman 3:2 (5:7, 6:3, 3:6, 6:1, 6:1)

Novak Đoković izborio je plasman u osminu finala Rolan Garosa.

Najbolji srpski teniser je gubio protiv Dijega Švarcmana sa 2:1 u setovima, ali je zaigrao najbolje kada je to bilo najpotrebnije i uspeo da preokrene rezultat protiv žilavog Argentinca.

Novak je sjajno započeo susret, vrlo brzo stekao prednost brejka i poveo sa 4:1. Kada se očekivalo da će dokusiriti svog rivala u prvom setu, sprski as je naglo popustio i dozvolio Argentincu da se sa tri uzastopna gema vrati u igru i uvede set u neizvesnu završnicu. Đoković je nastavio da igra u lošem ritmu, pa je u 11. gemu izgubio svoj servis sa nulom. Srpski teniser je potom spasao četiri set lopte, ali je Švarcman izdržao i oduzeo braniocu titule prvi set na Rolan Garosu ove godine.

Omaleni Argentinac se sjajno držao i u drugom setu. Novak je podigao nivo igre, ali je Švarcman uspevao da održi korak sa prvim reketom Srbije do sredine seta. Đoković je izvršio dodatni pritisak na svog rivala u finišu i uz mnogo muke i nakon pet propuštenih brejk lopti, ipak uspeo da oduzme servis Švarcmanu, povede sa 5:3 i potom izjednači rezultat na 1:1 u setovima.

Novi problemi za Đokovića dogodili su se u trećem setu. Švarcman nije popuštao i uspeo je da nakon brejka u osmom gemu dođe na domak vođstva od 2:1. Izgledalo je da će se Đoković vratiti, ali mu je u tim trenucima malo toga polazilo za rukom. Švarcman je spasao tri vezane brejk lopte, iskoristi o svoju drugu priliku za set i stigao nadomak velikog iznenađenja.

Međutim, srpski teniser je uspeo da se restartuje u pauzi između trećeg i četvrtog seta i zaigra na svom nivou. Novak je nanizao četiri uzastopna gema, ali ga nervoza nije napuštala. Nakon rasprave sa sudijom Karlosom Ramosom i gubitka svog servisa, delovalo je da će ponovo nastupiti problemi za bivšeg broja jedan. Ipak, Đoković je zadržao koncentraciju i u sjajnom ritmu završio četvrti set.

Na krilima uspešno završenog prethodnog seta, teniser iz Srbije je započeo i odlučujući deo igre. Odmah je napravio brejk i nagovestio Švarcmanu da više neće imati prilike da okrene stvari u svoju korist. Tako je i bilo. Argentinac je još dva puta izgubio svoj servis i Đoković je današnji težak dan okončao u sjajnom ritmu nakon tri časa i 19 minuta borbe na terenu "Filip Šatrije".

Protivnik Đokovića u osmini finala biće bolji iz duela između Francuza Luke Puja i Španca Alberta Ramosa Vinolasa, koji je trenutno u toku.