Đere uspešniji u duelu tenisera iz Srbije

0
73

U četvrtfinalu čelendžera u Vićenci snage su odmerila dvojica tenisera iz Srbije, Laslo Đere i Filip Krajinović.

Bolji je bio momak iz Sente koji je slavio sa 2:1 (7:6(4), 4:6, 6:4), posle sat i 41 minuta igre.

Prvi set bio je najuzbudljiviji, teniseri su razmenili brejkove na startu, a onda je svako čuvao svoj servis, sve do taj brejka, koji je pripao 135. teniseru sveta sa 7:4.

Drugi set osvoji je Krajinović, i pored toga što je izgubio dva svoja servis gema na startu seta, i gubio sa 3:0. Odlučujući set ponovo je osvojio Đere, i tako stigao do pobede u prvom međusobnom okršaju sa starijim kolegom iz reprezentacije, ali došao i do plasmana u polufinale, gde će mu protivnik biti domaći teniser Lorenco Guistino, 175. na ATP listi, koji je u četvrtfinalu savladao Španca Munjoza De La Navu sa 2:1.