Parižani prvi finalisti u Kelnu

0
54

PSŽ – Vesprem  27:26 (11:11)

Rukometaši Pari Sen Žermena uspeli su da se posle velike borbe plasiraju u finale rukometne Lige šampiona.

Oni su u nemačkom Kelnu savladali mađarski Vesprem, i tako otišli korak dalje u odnosu na prošlu sezonu, kada su na fajnal foru, na istom mestu, svoj put završili u polufinalu, porazom od, kasnijeg osvajača Lige šampiona, poljskog Kjelcea.

Francuzi, koji su bili veliki favoriti u ovom duelu, rano su poveli sa tri gola razlike, 7:4, ali je Vesprem bolje odigrao završnicu prvog poluvremena, i na odmor se otišlo sa 11:11.

Posle rezultatske klackalice, koja je trajala desetak minuta, ''sveci'' se ponovo odlepljuju na +3, i dolaze do vođstva 19:16. Na sredini nastavka, Mađari hvataju priključak, i dolaze na gol minusa, a u poslednjih deset minuta ekipe ulaze rezultatski poravnate, 23:23.

Finiš je bio izuzetno zanimljiv. Vesprem je propustio napad sa igračem manje, pa je Nikola Karabatić postigao, svoj inače jedini, gol za +2, a do kraja je ostalo samo dva minuta. Nađi brzo smanjuje, a sledeći napad Parižana, dobrom odbranom, zaustavlja golman Vesprema. Imali su Mađari napad za produžetak, akcija je dosta dugo tekla, ali je pivotmen Palmarson ispustio loptu, i ona je došla do igrača Pari Sen Žermena, što je bio i kraj utakmice.

Kod PSŽ-a Hansen i Genshajmer su postigli po 7 golova, a Remili i Nascis po 3. U ekipi Vesprema Nađi 6 golova, Marguč 5, dok je Gajić četiri puta bio strelac. Naš Momir Ilić postigao je jedan gol za mađarsku ekipu.