Šterbik i Cindrić odveli Makedonce u finale!

Vardar – Barselona 26:25 (13:12)

Veliko iznenađenje dogodilo se u drugom polufinalu fajnal-fora rukometne Lige šampiona.

Rukometaši makedonskog Vardara savladali su Barselonu, golom Cindrića u poslednjim sekundama, i sutra će se u velikom finalu sastati sa francuskim Pari Sen Žermenom.

Dakle, posle Vardarove ženske ekipe, koja je takođe bila učesnik finala Lige šampiona, i kolege po dresu, učestvovaće na završnoj predstavi, sa željom da i podignu pobednički trofej

Barselona je bolje počela meč, i uspešno je koristila mnogo tehničkih grešaka ekipe iz Skoplja, pa je u 13. minutu bilo 8:5 za Katalonce. U narednih 10 minuta Vardar je uspeo da vrati tri gola minusa, i stigne na 10:10. Tek u finišu poluvremena Makedonska ekipa prelazi u vođstvo, i dobija prvo poluvreme sa 13:12.

U nastavku se razbranio Arpad Šterbik na golu Skopljanaca, i oni konstantno drže prednost od jednog, ili dva gola, sve do finiša kada na scenu stupa Kiril Lazarov, legenda makedonskog rukometa, ali ovog puta u dresu Barselone. Odlični desni bek pogađa u seriji, i dolazi se do 24:24. Na drugoj strani sjajan je Dušebajev, za koga odbrana Španaca nema rešenje, pa Makedonci održavaju prednost od jednog gola. Dvadeset sekundi pre kraja Lazarov je pogodio za 25:25, pa je, posle tajm auta, Vardar krenuo po pobedu. I u tome je uspeo. Hrvatski reprezentativac, Luka Cindrić se podigao preko visokog bloka Katalonaca, i pogodio mrežu tri sekunde pre kraja za neopisivu radost mnogobrojnih makedonskih navijača u Kelnu.

Najefikasniji u redovima prvaka Makedonije Dušebajev i Čupić sa po sedam golova, dok je Borozan postigao pet. Treba istaći i fenomenalne odbrane Arpada Šterbika u važnim trenucima meča.

Kod Barselone Lazarov je šest puta bio precizan, dok je Rivera postigao četiri gola.

Sutra će se u velikom finalu sastati Pari Sen Žermen i Vardar od 18 časova, a treba reći da ni jedni ni drugi do sada isu bili na krovu Evrope. U utešnoj borbi, od 15.15, igraće Barselona i Vesprem.