Braun srušio Bešiktaš i ostavio Efes u igri

0
110

Košarkaši Anadolu Efesa smanjili su rezultat protiv Bešiktaša u polufinalnoj seriji plej-ofa šampionata Turske na 1:2.

Izabranici Velimira Perasovića slavili su u kontroverznom meču na domaćem parketu rezultatom 66:65 (23:19, 13:16, 15:17, 15:13).

Trijumf Efesu doneo je Derik Braun pogotko u poslednjoj sekundi. Bešiktaš je bio na pragu plasman u finale, ali je domaći tim serijom 8:0 u poslednjih tri minuta preokrenuo rezultat i ostao u igri.

Braun je susret završio sa 23 poena i pet skokova, Čedi Osman je dodao 11 poena i devet uhvaćenih lopti, dok su po 10 koševa ubacili su Brajant Danston i Džejson Grejndžer. Bešiktaš su predvodili Vladimir Štimac sa 12 poena i osam skokova i Majk Rol, koji je uz 12 poena imao i šest uhvaćenih lopti.

Utakmica će ostati upamćena i po tome što je kompletan tim Anadolu Efesa napustio teren na nekoliko minuta zbog neslaganja sa sudijskim odlukama.