Novak u četvrtfinalu Rolan Garosa

0
92

Novak Đoković se plasirao u četvrtfinale Rolan Garosa, pobedivši u meču osmine finala Alberta Ramosa Vinjolasa iz Španije sa 3:0, po setovima 7:6(5), 6:1, 6:3.

Najbolji srpski teniser će u četvrtfinalu igrati protiv Dominika Tima, koji je bio ubedljiv protiv Orasija Sebaljosa sa 6:1, 6:3, 6:1.

Početak meča nije nagoveštavao ubedljivu pobedu Đokovića. Izgledalo je da će, u najboljem slučaju, branioc titule u Parizu, ponoviti maraton iz prethodnog kola protiv Švarcamana.

Ramos Vinjolas je počeo meč brejkom, Novak se mučio da osvoji prvi gem, uspeo je i da izjednači, ali mu je Španac ponovo oduzeo servis za vođstvo od 4:2. Đoković je delovao umorno, bio je neprecizan, nije ga služio servis, ali je i pored toga našao način da se vrati u prvi set.

Nanizao je tri uzastopna gema, ali nije mogao da okonča prvi set bez taj-brejka u kojem je poveo sa 4:0. Ni to mu nije bilo dovoljno da lagano privede set kraju. Španac je izjednačio na 4:4, ali je smireniji u završnici bio srpski as za 7:5.

Posle 74 minuta igre Đoković je poveo sa 1:0 u setovima, a potom je krenuo tajfun. U drugom setu Novak je brzo stekao dva brejka prednosti i vođstvo od 4:0. Španac je počeo da se predaje, pošto se naš teniser nije zaustavljao ni posle osvojenog drugog seta sa 6:1.

Đoković je i na početku trećeg seta napravio brejk, poveo sa 2:0, ali se malo uspavao, pa je usledio poslednji odgovor Ramosa Vinjolasa. Španski teniser je uspeo da izjednači na 2:2, ali razbudi Novaka, koji je dodao gas i priveo meč kraju.