33

Klivlend – Golden Stejt 113:118
(32:39, 29:28, 33:22, 19:29) – (0:3 u seriji)

Ratnike iz Ouklenda još jedna pobeda deli od povratka šampionskog prstena.

Golden Stejt je, posle uzbudljivog finiša, slavio u Klivlendu, i poveo sa 3:0 u seriji, pa će Kavalirsi imati težak zadatak, da kao prvi u istoriji stignu toliku prednost u finalu, ukoliko žele da sačuvaju titulu.

Presudio je očajan finiš domaćina koji nije uspeo da postigne nijedan poen u poslednja tri minuta, pa su gosti serijom od 11:0, došli do pobede, a sedam vezanih poena Kevina Durenta bilo je presudno.

Prvu četvrtinu je odličo odigrao LeBron Džejms, koji je ubacio 15 poena, ali su gosti odlično šutirali trojke, i pogodili čak devet šuteva, što je novi NBA rekord, pa su prvih 12 minuta rešili u svoju korist. KLej Tompson je ubacio četiri trojke, i sa 16 koševa bio je najefikasniji pojedinac.

Slično je bilo i u drugoj deonici, domaće je predvodio najbolji košarkaš, LeBron Džejms, koji je nemilice zatrpavao koš Golden Stejta, i do poluvremena ubacio 27 koševa, uz samo tri promašaja iz igre. Ratnici su uzvraćali preko Karija i Tompsona, i na odmor otišli sa prednošću 67:61.

Posle odličnog izdanja Kavalirsa u trećem periodu činilo se da će Klivlend smanjiti na 1:2 u seriji. Ovaj deo igre domaći su rešili u svoju korist sa 11 poena razlike, a najviše mogu da zahvale dobroj odbrani, kao i nešto lošijem šutu gostiju. Razigrao se Kajri Irving kod Klivlenda, pa su domaći, u jednom trenutku, imali i +7.

Klivlend je održavao vođstvo i u poslednjem periodu, pa je tri minuta pre kraja Džej Ar Smit pogodio trojku za 113:107. Niko u hali tada nije ni pomišljao da su to polsednji poeni domaćina na utakmici. Golden Stejt se nije predavao, a pravo niotkuda pojavio se Kevin Durent. On je postigao sedam vezanih poena, dvojku i trojku, i dva bacanja 13 sekundi pre kraja, i gosti su poveli sa tri poena razlike 116:113. U narednom napadu Kavalirsa LeBron Džejms je izgubio loptu, pa je Stef Kari, nakon prekršaja nad njim, mirno pogodio dva bacanja za konačnih 118:113, i ogromnu prednost Golden Stejta od 3:0 u pobedama.

Na kraju je Kevin Durent bio najefikasniji sa 31 poenom i 8 skokova. Uz to, postao je prvi NBA igrač koji je u prvih osam mečeva plej ofa postizao više od 25 poena. Klej Tompson je bio sjajan sa 30 koševa, a Stef Kari je dodao 26, uz 13 skokova i 6 asistencija.

Kod domaćina je Džejms bio blizu tripl dabla, pošto je postigao 39 poena, uhvatio 11 lopti, ali mu je nedostajala jedna asistencija, pa je ovim učinkom postao četvrti igrač u istoriji po broju poena u finalima plej ofa, a treći po broju uspešnih dodavanja. Odličnog saradnika imao je u Kajriju Irvingu koji je ubacio 38 koševa.

Četvrta utakmica finalne serije igra se takođe u Klivlendu, u noći između petka i subote, a šampionima predstoji neverovatno težak zadatak, da postanu prva ekipa u istoriji koja će preokrenuti minus od tri utakmice.