Rukometaši Zvezde osvojili Kup Srbije

Rukometaši Crvene zvezde pobednici su Kupa Srbije pošto su u finalnoj utakmici završnog turnira u Gornjem Milanovcu savladali Spartak sa 20:18 (11:10).

Posle izjednačenog prvog poluvremena, crveno-beli su na početku drugog dela utakmice stekli četiri gola prednosti, koje Spartak praktično do kraja nije uspeo da ugrozi. Subotičani su dva minuta pre kraja prišli na gol zaostatka, ali je Zvezda već u sledećem napadu iz sedmerca povećala na 19:17 i rešila pitanje pobednika.

Za najboljeg igrača finalnog turnira proglašen je golman Crvene zvezde Dejan Zlatanović.

Crvena zvezda je tako po peti put u svojoj istoriji osvojila nacionalni Kup, a prvi put od 2004. godine i prvi put od kada ovo takmičenje nosi naziv Kup Srbije.