Zvezda overila plasman u finale plej-ofa, povreda Jovića

0
77

Mega Leks – Crvena zvezda 75:84
(26:28, 13:19, 27:20, 9:17)

Košarkaši Crvene zvezde overili su plasman u finale plej-ofa Superlige, pobedivši i u drugoj utakmici polufinala Mega Leks.

Crveno-beli su, uz malo oscilacija, odigrali koliko je trebalo da se rutinski stigne do pobede u Sremskoj Mitrovici. Senku na trijumf ekipe Dejana Radonjića, bacila je povreda Stefana Jovića, početkom poslednje četvrtine.

Zvezda je u dobrom delu utakmice maksimalno koristila visinsku prednost, obzirom da je Mega bez Kabe koji je otišao u Ameriku i povređenog Lešića, bila nemoćna u reketu.

Kuzmić je načeo domaćina, Tompson nastavio da koristi promaju u reketu Mege, a priključivao im se i Bjelica povremeno. Ekipa Dejana Milojevića je držala priključak dobrim šutem, ali kada je ostala bez tog aduta, Zvezda je počela da pravi razliku.

Prvu dvocifrenu prednost crveno-beli su stekli u 18. minutu (32:42), a kada su početkom treće deonice pobegli na plus 15 (43:58), činilo se da će lako privesti utakmicu kraju.

Međutim, u tim trenucima Volters se požalio na povredu, a Jaramaz, Rebić i Mušidi su ušli u šuterski ritam i kreirali seriju Mege od 16:0 za rezultatski preokret i vođstvo domaćina 59:58.

Branko Lazić je trojkom prekinuo seriju Mege, ali je klackalica potrajala još malo. Početkom poslednje deonice povredio se i Stefan Jović, ali Mega nije znala da iskoristi odsustvo dvojice Zvezdinih plejmejkera.

Dugo je na semaforu stajao rezultat 71:74. Imala je Mega nekoliko vezanih napada da završnicu meča učini neizvesnom, ali kada ih nije iskoristila, stvari je u svoje ruke preuzeo Dženkins i sa četiri vezana poena uveo Zvezdu u miran finiš.

Radonjić je dosta kalkulisao sa minutažom igrača, pa je najefikasniji danas bio Tompson sa 15 poena. Dženkins je postigao poen manje, a Kuzmić se zaustavio na 10 poena, za samo nešto više od šest minuta igre. U Megi su najbolj ibili Jaramaz sa 14, Spasojević sa 13 i Rebić sa 12 poena.

Zvezda u finalu plej-ofa čeka boljeg iz duela FMP – Partizan. "Panteri" vode sa 1:0 u seriji i domaćini su druge polufinalne utakmice, u petak u Železniku.