Ostapenko šokirala Halepovu za titulu u Parizu

Jelena Ostapenko ostvarila je najveći uspeh u dosadašnjoj profesionalnoj karijeri.

Teniserka iz Letonke osvojila je Otvorene prvenstvo Francuske, Rolan Garos.

Ostapenko je u finalnom duelu na terenu Filip Šatrije u Parizu nadvisila Simonu Halep iz Rumunije sa 2:0, po setovima 4:6, 6:4, 6:3.

U prvom setu se vodila izjednačena borba. Ostapenko je dva puta imala brejk prednosti, ali je daleko iskusnija Rumunka ostajala u igri i uspevala da drži korak za 20-godišnjom Letonkom. Ostapenko je vodila glavnu reč u ovom delu igre. Pogađala je vinere i pravila neiznuđene greške. Ipak, presudio je veliki broj grešaka, pa je Halepova prigrabila prvi set nakon 38 minuta igre.

Na početku drugog seta igra mlade teniserke iz Letonije se u potpunosti raspala. Direktnih poena je bilo sve manje, a greške su se nastavile, pa se našla u zaostatku od tri gema. Međutim, borbeni duh Jelene Ostapenko nije joj dozvolio da se preda, pa je odjedanput zaigrala bolje, nanizala četiri uzastopna gema i u finišu drugog seta sjajnom igrom došla do izjednačenja u setovima pored iznenađene Halepove.

Ostapenko je imala malu krizu u igri početkom odlučujućeg seta, ali ju je brzo prevazišla i vratila se u meč. Pr rezultatu 3:3, kada je imala brejk loptu, pogledala je i fortuna. Tada je bilo jasno da joj se ostvarenje sna bliži. Sa mnogo samopuzdanja završila je i naredna dva gema i nakon 54. vinera osvojila prvu titulu u karijeru i to na najvećoj sceni.

Ostapenko je turnir u Parizu započela na poyiciji 47 na WTA listi, a od ponedeljka će biti 12. teniserka sveta.