Mladi Englezi nasledili Paunove orliće, titula konačno stigla u kolevku fudbala

0
59

Fudbalska reprezentacija Engleske osvojila je titulu na Svetskom prvenstvu za igrače do 20 godina koje je danas završeno u Južnoj Koreji.

Engleska je u finalu pobedila Venecuelu sa 1:0, golom Dominika Kalverta-Levina u 35. minutu. Venecuela je imala odličnu priliku da izbegne poraz i izbori bar produžetak, ali je 17 minuta pre kraja golman "gordog albiona" Fredi Vudman odbranio penal Penjarandi.

Englezi su na svetskom tronu nasledili mladu reprezentaciju Srbije, koja je pre dve godine osvojila Svetsko prvenstvo pod vođstvom Veljka Paunovića na Novom Zelandu.

Za "kolevku fudbala" ovo je najveći reprezentativni uspeh u bilo kom uzrastu još od 1966. godine, kada su seniori Engleske u finalu Svetskog prvenstva na Vembliju pobedili Nemačku sa 4:2.