U Dablinu igrali za Srbiju, Ukrajincima se ipak ide u Rusiju [VIDEO]

Poslednjeg dana šestog kola kvalifikacija za Svetsko prvenstvo, u terminu od 18 časova odigrane su tri utakmice, dve u grupi D, u kojoj igra i naša reprezentacija.

U Dablinu su se sastali Republika Irska i Austrija. Obe ekipe želele su pobedu koja bi ih približila Rusiji, a na kraju su osvojile samo po bod, što je obradovalo reprezentacije Srbije i Velsa.

Austrijanci, iako bez udarnog tandema Marko Arnautović i Marsel Sabicer, mnogo bolje su počeli meč i posle nekoliko poluprilika, poveli su u 31. minutu preko Hinteregera. Izveden je korner sa leve strane, dvojica igrača Austrije su propustila loptu, a ona je stigla do fudbalera Augzburga, koji je preciznim udarcem sa petnaestak metara pogodio desni ugao gola golmana Rendolfa.

U nastavku su obe ekipe zaigrale otvoreno, domaći nisu imali šta da čekaju i napadali su u talasima. Međutim, Austrijanci su imali nekoliko prilika da uvećaju vođstvo, i tako, verovatno, dođu i do pobede. U 74. minutu Long je tukao glavom posle kornera, ali je loptu sa gol linije u polje izbio Lajner.

Pet minuta pre kraja, Džonatan Volters je iskoristio nespretnost Dragovića i remplovanjem mu oduzeo loptu, koju je precizno, sa dvadesetak metara, smestio iza leđa Lindnera. Samo tri minuta kasnije poništen je gol Ircima kada je Dafi ubacio loptu u mrežu, ali je sudija svirao prekršaj, pa je rezulatat ostao nepromenjen.

U drugoj utakmici grupe D, takođe je viđen remi. Moldavija je bila blizu prve pobede u kvalifikacijama, pošto je vodila sa 2:0 protiv Gruzije, nakon prvih 45 minuta. Golove su postigli Ginsari i Dedov, ali su Gruzijci za samo pet minuta u nastavku, od 65. do 70. minuta, stigli do poravnanja. Strelci za goste bili su Merebašvili i Kaziašvili.

Jedan meč odigran je i u Grupi I, u Helsinkiju su se sastali Finska i Ukrajina. Gosti iz Ukrajine su zabeležili važan trijumf, i ostali su u trci za plasman u Rusiju, i pored nerešenih političkih pitanja između ove dve države. Konopljanka je doveo goste u vođstvo, izjednačio je Pohjanpalo, ali samo tri minuta nakon poravnanja, Besedin je doneo novu prednost i pobedu Ukrajini.