Drugi poraz košarkašica Srbije, borba za visok plasman u magli

Srbija – Francuska 57:73
(19:15, 15:18, 9:19, 14:21)

Košarkašice Srbije doživele su i drugi poraz na Evropskom prvenstvu u Češkoj i suočavaju se sa eliminacijom već posle prve runde takmičenja.

U reprizi finala sa prethodnog šampionata Starog kontinenta, Francuska je pobedila Srbiju sa 73:57.

Već na startu utakmice izabranice selektora Karadžića su se suočile sa hendikepom, pošto je Ana Dabović posle nepunog minuta igre obnovila povredu i preselila se na klupu.

Početni šok naše košarkašice su uspele da prevaziđu i bolje otvore utakmicu. Vodile su sa osam poena razlike sredinom prve četvrtine, ali je Francuska serijom od 7:0 uhvatila priključak.

Naš tim je imao praktično samo dva rešenja u napadu, Jelenu Milovanović i nedovoljno oporavljenu Sonju Petrović, ali je i pored toga čuvao minimalno vođstvo sve do kraja prvog poluvremena (34:33).

Treća četvrtina bila je kobna po Srbiju. Dve uzastopne trojke Žoans pokrenule su seriju Francuske od 9:0, za prvo dvocifreno vođstvo (52:41).

Na početku poslednje deonice Milovanovićeva i Petrovićeva su vratile naš tim na minus četiri (48:52), ali je usledio novi nalet Francuske, ovoga puta u režiji Dumerk, posle čijih trojki je naš tim ponovo bio u dvocifrenom zaostatku i pet minuta pre kraja, potpisao kapitulaciju.

Sonja Petrović i Jelena Milovanović su postigle po 18 poena, a najbliža dvocifrenom učinku bila je Sara Krnjić sa devet poena. U Francuskoj su najefikasnije bile Mijam i Dumerk sa po 17 poena.

Posle slobodnog dana, Srbija u ponedeljak igra protiv Slovenije koja je danas pobedila Grčku. Ni pobeda u tom meču ne garantuje našoj reprezentaciji treće mesto i osminu finala Evropskog prvenstva.