Poraz od Bugarske posle pet setova

Odbojkaši Srbije su za nepuna 24 sata odigrali dva meča od po pet setova u G grupi I divizije Svetske lige u Kordobi.

Posle pobede nad Argentinom, kojom je obezbeđen plasman na finalni turnir Svetske lige, Srbija je u subotu uveče poražena od Bugarske sa 3:2, po setovima 25:18, 20:25, 25:23, 24:26, 15:12.

Meč je imao mnogo veći značaj za Bugare, ali i pored toga, kao i umora, izabranici selektora Grbića su pružili veliki otpor. Balkanski derbi je rešen posle bespoštedne bore i preokreta.

Prvi set su lagano dobili Bugari, ali se Srbija brzo revanširala. U završnici trećeg seta naš tim je vodio sa 23:22, ali je sa tri veza poena Bugarska i taj deo meča rešila u svoju korist.

U četvrtom setu Bugari su koračali ka pobedi. Imali su i sedam poena prednosti, u završnici su vodili sa 23:19, kada je Grbić odlučio da iz igre izvede nosioce i pruži šansu igračima sa klupe. Bio je to pun pogodak, igrači iz domaćih klubova su napravili preokret, spasili jednu meč loptu i dobili četvrti set sa 26:24.

I početak odlučujućeg seta pripao je Bugarima, koji su poveli sa 6:2, ali nije bilo predaje našeg tima. Srbija je prišla na 10:9 i vrebala priliku za novi preokret, ali je nije dočekala.

Najviše poena za naš tim je osvojio Uroš Kovačević (15), a kod Bugara Sokolov (25).

U nedelju, poslednjeg dana takmičenja u Kordobi, Srbija od 21.10 časova, igra protiv Brazila.